poniedziałek, 07 sierpień 2017 12:21

Tesla pomoże zbudować największą na świecie elektrownię wiatrową

Firma Deepwater Wind postanowiła zbudować ogromny kompleks elektrowni wiatrowych Revolution Wind.
  Jak poinformował serwis portaltele.com.ua, planuje się ulokować go na oceanie w odległości dwunastu mil od Martha's Vineyard (Massachusetts, USA).

„Moc stacji wiatrowej wyniesie 140 Mw — dzięki temu będzie ona w stanie dostarczać energię elektryczną około 80 tysiącom prywatnych domów. Rola firmy Elona Muska w tym projekcie jest prosta — Tesla dostarczy kompleksowi swoje akumulatory do magazynowania energii elektrycznej”, - przekazano w komunikacie.

Obecnie projekt jest na etapie rozpatrywania, ale najprawdopodobniej zostanie on zatwierdzony, ponieważ ostatnio rząd stanowy rozpoczął zakrojony na szeroką skalę program przejścia na czyste i odnawialne źródła energii.

Budowa rozpocznie się w krótkim czasie po tym, jak zostaną załatwione niezbędne formalności. Uruchomienie stacji zaplanowano już za pięć lat — do 2023 roku Deepwater Wind powinien już całkowicie zakończyć budowę stacji i montaż turbin wiatrowych.

Firma Tesla wcześniej nie dostarczała baterii dla elektrowni wiatrowych, ograniczając się do farm słonecznych, znajdujących się w Kalifornii. Nowy projekt pozwoli Muskowi nie tylko zawrzeć nowy kontrakt i rozpocząć współprace z kolejnym dużym partnerem, ale pozwoli firmie zdobyć nowe doświadczenie.

 

Praca w Polsce