niedziela, 08 styczeń 2017 10:16

Lufthansa planuje w 2017 roku zatrudnić 3 tysiące nowych pracowników

Największe niemieckie linie lotnicze Lufthansa planują w tym roku zatrudnić ponad 3000 nowych pracowników.

Informuje o tym agencja Reuters, powołując się na oświadczenie firmy.

„W 2017 roku niemieckie linie lotnicze Lufthansa planują zatrudnić ponad 3000 nowych pracowników, z czego większość to stewardessy”, – napisano w komunikacie.

Agencja informuje, że grupa spółek linii lotniczych Lufthansy – Austrian, Swiss and Eurowings – planują zatrudnić łącznie ponad 2200 pracowników. Ponadto firma Lufthansa Technik planuje zatrudnić 450 nowych pracowników.

Jak zauważa Frankfurter Allgemeine Zeitung, większość z nowych pracowników grupy (a dokładnie 1400 osób) będzie pracować bezpośrednio w Lufthansie na głównych lotniskach we Frankfurcie i Monachium.

Warto dodać, że personel linii lotniczych liczy 120 000 osób na całym świecie, z czego 67 000 pracuje w Niemczech.

W połowie grudnia ubiegłego roku kierownictwo Lufthansy i związek zawodowy pilotów Vereinigung Cockpit (VC) porozumiały się w sprawie pośrednich negocjacji, dotyczących uregulowania sporu taryfowego.

Porozumienie zostało osiągnięte po tym, jak związek zawodowy pilotów Vereinigung Cockpit podjął decyzję o zawieszeniu strajku pilotów Lufthansy i powrocie do stołu negocjacyjnego z kierownictwem firmy w celu rozwiązania sporu dotyczącego wynagrodzenia.

 

Praca w Polsce