Publicystyka

Polska chce wprowadzić limity na sezonowe zatrudnienie

piątek, 24 marzec 2017 08:30
Z 1,2 miliona wiz, które Ukraińcy otrzymali w polskich konsulatach, 650 tysięcy to wizy pracownicze.

Mathieu Boulègue: „Wyzwanie dla Ukrainy to dogonienie poziomu gospodarczego Polski”

środa, 22 marzec 2017 09:22
Wywiad ukraińskiego wydania "Forbes" z kierownikiem projektu „Eurazja” grupy AESMA w ramach materiałów na podstawie wyników X Forum Ekonomicznego „Europa – Ukraina”.

Natalia Panczenko: Sąsiedzi, którzy ze sobą nie rozmawiają, nie mogą żyć w zgodzie

wtorek, 21 marzec 2017 08:08
Podczas wydarzeń na Ukrainie z lat 2013/2014, wsparcie i pomoc dla demonstrantów, a następnie żołnierzy ATO zapewniała inicjatywa „Euromaidan Warszawa”. Czym obecnie zajmują się jej członkowie na fali przesilenia we wzajemnych stosunkach?

Tydzień 13-17 marca w gospodarce Ukrainy

niedziela, 19 marzec 2017 20:33
Upadek nadziei pokładanych w MFW, blokada i sankcje, Ryanair na Ukrainie i zwycięstwo freelancerów z branży informatycznej.

Politycy wobec śmierci

sobota, 18 marzec 2017 07:05
Konkurencją dla braku zasad, korupcji i niemoralności wielu ukraińskich osób publicznych może stać się tylko ich słabe zdrowie. Przy jakimkolwiek zagrożeniu własnego bezpieczeństwa lub dostatku materialnego władycy szybko kładą się na szpitalne łóżko lub siadają na wózek inwalidzki.

Alternatywne rzeczywistości

czwartek, 16 marzec 2017 07:16
Współczesne społeczeństwo poznaje rzeczywistość za pomocą środków masowej informacji. Jest to truizm nad którym, wydawałoby się, warto przejść do porządku dziennego. Niby nie warto zawracać sobie głowy teoretycznymi rozważaniami na temat natury informacji. Okazuje się jednak, że taka refleksja jest niezbędna ze względu na intensyfikację wykorzystywania mediów w propagandowej wojnie,…

Ukraina i Polska: Urazy z przeszłości czy przyszły sojusz?

wtorek, 14 marzec 2017 11:45
Oświadczenie polskiego ambasadora Jana Piekło o tym, że Rosja stara się zniszczyć jego kraj wraz z Ukrainą, choć nie zabrzmiało jak grom z jasnego nieba, to jednak wywarło wystarczająco silne wrażenie. I wrażenie to staje się silniejsze, ponieważ w pamięci mamy jeszcze świeżą wypowiedź lidera większości parlamentarnej RP Jarosława Kaczyńskiego…

Tydzień 6-10 marca w gospodarce Ukrainy

niedziela, 12 marzec 2017 21:06
Wyznaczenie daty przez MFW, niska inflacja i niski koszt życia, rentowność banków i zainteresowanie inwestorów

Polska i Ukraina: kryzys prawdziwy czy mniemany?

sobota, 11 marzec 2017 21:16
Wywiad Jarosława Kaczyńskiego, jakiego polityk udzielił na początku lutego tygodnikowi „Do Rzeczy”, wzbudził ożywioną reakcję (wyrażaną w dodatku poprzez kąśliwe uwagi) w polskim społeczeństwie. Wywiad wywołał rezonans także wśród Ukraińców - którzy dostrzegli w wywiadzie jedynie „swój” wątek, ignorując to, co zainteresowało krytyków polskich. Prezes PiS zadeklarował bowiem m.in., że…

Białoruś znowu balansuje pomiędzy Rosją i Unią Europejską - FORUM POLITYKI WSCHODNIEJ

sobota, 11 marzec 2017 12:06
Dla rosyjskich decydentów politycznych Białoruś nabiera coraz większego znaczenia geopolitycznego i strategicznego – utrata przez Moskwę choćby części wpływów na to państwo oznaczać będzie „odepchnięcie” Rosji na wschód oraz ograniczenie jej możliwości oddziaływania na sytuację w Europie Środkowo – Wschodniej, zwłaszcza w zakresie bezpieczeństwa międzynarodowego.
Strona 1 z 44

 

Praca w Polsce