poniedziałek, 19 czerwiec 2017 16:39

Reprezentacja Ukrainy została mistrzem Europy w skokach do wody

To pierwszy sukces ukraińskiej reprezentacji w historii.

Ukraińska reprezentacja w skokach do wody zajęła pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej Mistrzostw Europy, które zakończyły w niedzielę się w Kijowie.

Jak poinformowano na oficjalnej stronie zawodów, ukraińska drużyna pokonała Rosjan o dwa punkty.

„Reprezentacja Ukrainy z rekordowymi 10 medalami (3-4-3) i 244 punktami zajęła pierwsze miejsce w drużynowych mistrzostwach, za co otrzymała długo wyczekiwany Puchar”, - poinformował Narodowy Komitet Olimpijski Ukrainy.

Walka o trofeum mistrzostw toczyła się do ostatnich minut. Przy podliczaniu punktów drużyn liczą się nie tylko miejsca medalowe, ale i pozycje innych zawodników. Mimo, że ostatniego dnia ukraińscy skoczkowie nie zdobyli medali, Rosjanie również nie zdobyli punktów przez porażkę ich lidera Romana Izmajłowa w ostatniej konkurencji programu. W rezultacie Ukraina zachowała przewagę, zdobywając 244 punkty przeciwko 242 punktom Rosjan. To pierwszy sukces ukraińskiej reprezentacji w historii.

Trzecie miejsce zajęła reprezentacja Niemiec, która zdobyła 185 punktów. Reprezentacja Wielkiej Brytanii zdobyła 172 punkty.

Pod względem ilości medali zdobytych na Mistrzostwach Europy zwycięstwo świętowała Polska, która zdobyła 11 medali. Reprezentacja Ukrainy zdobyła 9 medali i zajęła w rankingu medalowym drugie miejsce.

Wcześniej Ukrainka Hanna Pyśmenśka została mistrzynią Europy w skokach do wody na turnieju w Kijowie, zdobywając trzecie złoto dla kraju.