piątek, 29 wrzesień 2017 15:20

Ługańska „Zoria” odniosła zwycięstwo nad „Athletikiem” w Lidze Europy

Gracze z Ługańska osiągnęli na wyjeździe rewelacyjny wynik.

Ługańska „Zoria” zagrała na wyjeździe przeciwko „Athletic” z Bilbao w ramach 2 kolejki fazy grupowej Ligi Europy i odniosła sensacyjne zwycięstwo - 1:0.

Mało kto wierzył w drużynę Wernyduba, która przeżywa nie najlepsze czasy i na początku kampanii o puchar Europy przegrała u siebie ze szwedzką „Östersunds”.

„Athletic” mógł zdobyć bramkę już w pierwszej minucie, kiedy Muniain trafił w poprzeczkę bramki. Jednym z bohaterów spotkania był bramkarz gości Andrij Łunin, który wielokrotnie ratował drużynę z Ługańska. Goście strzelili jedyną bramkę jeszcze w pierwszej połowie, kiedy Ihor Charatin głową zamknął podanie z rzutu rożnego.

W końcówce meczu „Athletic” zorganizował szturm na bramkę Ukraińców i wciąż przysparzał pracy obrońcom gości, ale „Zoria” przetrwała i zdobyła pierwsze trzy punkty w swojej grupie.

„Athletic” – „Zoria” - 0:1
Bramka: Ihor Charatin, 26 minuta meczu.

„Athletic”: Herrerín, Bóveda, Etxeita (Iturraspe, 56), Laporte, Saborit (Córdoba, 65), San José, Etxebarria (Aketxe, 78), Williams, García, Aduriz, Muniain.

„Zoria”: Łunin, Opanasenko, Swatok, Hreczyszkin, Suchocki, Charatin, Karawajew, Silas (Hordijenko, 53), Andrijewski, Łuniow (Czeczer, 83), Hromow (Koczerhin, 74).