wtorek, 03 październik 2017 10:37

Facebook testuje funkcję odzyskiwania dostępu do konta przez rozpoznawanie twarzy

Funkcja rozpoznawania twarzy na razie testowana jest tylko dla jednego trybu – odzyskiwania dostępu do zablokowanego konta.

Być może wkrótce użytkownicy Facebooka nie będą musieli wysyłać nieznanym ludziom kopii swoich dokumentów lub analizować cudzych zdjęć w celu odzyskania dostępu do konta. Sieć testuje funkcję uwierzytelniania twarzy, prawie tą samą, którą wykorzystuje system Face ID w iPhone X.

Według wydania TechCrunch, funkcja rozpoznawania twarzy na razie testowana jest tylko w jednym trybie – odzyskania dostępu do zablokowanego konta. Deweloperzy mówią, że nowa funkcja będzie działać niezawodnie i będzie trudna do złamania. Jednak szczegółów realizacji nowej funkcji na razie nie podano.

"Pracujemy nad nową opcją dla ludzi, którzy chcą szybko i łatwo potwierdzić przynależność konta po przywróceniu dostępu do niego, – poinformowali przedstawiciele Facebook. – Jest to opcjonalna możliwość, która jest dostępna tylko na urządzeniach, z których użytkownik zalogowywał się do sieci. Jest to kolejny krok w dodatku do dwupoziomowego uwierzytelniania przez SMS".

W czasie swojego istnienia, Facebook próbowała wiele sposobów odzyskiwania dostępu do zablokowanego konta. Jednym z takich była identyfikacja zdjęcia znajomych, aby udowodnić swoją tożsamość. Sieć społecznościowa próbowała również wprowadzić system kręgu zaufanych przyjaciół, którzy otrzymali kod odblokowania konta właściciela.

Jednak w Facebooku są nie tylko przydatne funkcje. Chęci Facebooka często rozchodzą się z żądaniami samych użytkowników: prawie każdy znalazł się w niechcianych grupach, dostawał dziwne materiały, aktualności itp. Od niedawna użytkownicy Chrome mają możliwość pozbyć się tych i innych problemów i skonfigurować indywidualnie pracę z Facebookiem za pomocą specjalnego dodatku.

 

Praca w Polsce