poniedziałek, 20 marzec 2017 13:21

We Francji odbędzie się pierwsza debata telewizyjna kandydatów na prezydenta

Kandydaci na stanowisko prezydenta Francji odbędą pierwszą debatę telewizyjną, która może na miesiąc przed wyborami zmienić istniejący układ sił.

Poinformował o tym serwis AFP.

W poniedziałek 20 marca, piątka kontrkandydatów spotka się twarzą w twarz w trakcie debaty telewizyjnej, co może wpłynąć na znaczną liczbę wyborców, którzy jeszcze nie zdecydowali, na kogo oddać swój głos.

W pierwszej debacie telewizyjnej spotka się pięciu głównych kandydatów: lider partii „Front Narodowy” Marine Le Pen, kandydat niezależny Emmanuel Macron, socjalista Benoît Hamon, przewodniczący „Partii Lewicy” Jean-Luc Mélenchon i kandydat partii „Republikanie” François Fillon.

Ogólnie w pierwszej turze wyborów na stanowisko prezydenta Francji zmierzy się 11 kandydatów (Marine Le Pen, Emmanuel Macron, François Fillon, Benoît Hamon, Nicolas Dupont-Aignan, Jean-Luc Mélenchon, Nathalie Arthaud, François Asselineau, Philippe Poutou, Jean Lassalle i Jacques Cheminade).

Poinformowano, że sześciu „słabszych” kandydatów nie weźmie udziału w debacie.

Warto dodać, że według „Le Figaro”, debaty telewizyjne odbędą się na antenie stacji TF1 o 21.00 czasu lokalnego.

Przypomnijmy, że zgodnie z wynikami ankiety Odoxa, niezależny kandydat na prezydenta Francji Emmanuel Macron wyprzedza lider „Frontu Narodowego” Marine Le Pen w pierwszej turze wyborów prezydenckich we Francji i powinien ją pokonać w drugiej turze.

Sondaż pokazuje, że Macron może wygrać w drugiej turze z wynikiem 64% z Le Pen, która może zdobyć tylko 36%.

 

Praca w Polsce