piątek, 17 marzec 2017 14:17

Ekspert: Pojawiło się więcej przewozów autobusowych z Ukrainy do Polski

Od 2016 roku na Ukrainie rośnie liczba autobusowych przewozów pasażerskich do Polski.
Taką informację w komentarzu dla Wschodnik.pl przekazał przewodniczący „Związku Przewoźników Ukrainy” Wałentyn Demczuk.

„Rzeczywiście zanotowano pewien wzrost wyjazdów do Polski. Obecnie ciężko powiedzieć, o ile procent. Możliwe, że ten przyrost wiąże się z tym, że ludzie zaczynają jeździć do pracy po zimowych miesiącach spokoju. Ale wyjazdów do Polski było wyraźnie więcej”, - powiedział Demczuk dodając, że dokładniejsze informacje pojawią się za jakiś czas.

Równocześnie ekspert zauważył, że popyt na wyjazdy autokarowe do Polski zaczął rosnąć w 2016 roku, a wraz z nim wzrósł też przepływ pasażerów.

„Wzrost liczny przewozów pasażerskich rozpoczął się w zeszłym roku. Wtedy otworzono wiele nowych tras. Przedtem nie było tak wielu wyjazdów. Ale jeśli jest popyt, pojawia się i podaż”, - zaznaczył.

Równocześnie Demczukowi trudno określić regiony, gdzie popyt na takie wyjazdy jest najwyższy wyjaśniając, że jego organizacja nie prowadzi takich statystyk.

Ponadto, według informacji eksperta, na trasach zaczęły pojawiać się busy mieszczące 18-22 pasażerów.

„Pasażerów do Polski wożą głównie duże autobusy. Ale w ostatnim czasie na trasach pojawiło się więcej małych autobusów mających 18-22 miejsca. Jeśli wcześniej jeździły tylko duże autobusy, to teraz jeżdżą również małe, jak Mercedes Sprinter”, - powiedział ekspert.

Demczuk poinformował również, że koszt podróży w związku z rosnącym popytem nie wzrósł.

„Opłaty, o ile mi wiadomo, pozostały na dotychczasowym poziomie. Zwiększony popyt nie zmienił kosztów podróży”, - podkreślił.

 

Praca w Polsce