Naftohaz zwolnił szefową rady nadzorczej

Naftohaz zwolnił szefową rady nadzorczej
Rada nadzorcza Naftohazu Ukrainy na posiedzeniu w dniu 13 kwietnia zatwierdziła dymisję przewodniczącej rady Julii Kowaliw.

Poinformowała o tym służba prasowa Naftohazu.

"3 kwietnia 2017 roku przewodnicząca rady nadzorczej Naftohazu Ukrainy Julia Kowalyw napisała oświadczenie o wygaśnięciu pełnomocnictw członka rady nadzorczej Naftohazu na własne życzenie. Od 17 kwietnia jej uprawnienia ustają" - czytamy w komunikacie.

W Naftohazie sprecyzowano, że w swoim wystąpieniu Kowaliw zauważa, że kroki w sprawie reformy Naftohazu i rynku gazu Ukrainy międzynarodowi partnerzy określili jako jedną z najbardziej udanych reform, przeprowadzonych w ciągu ostatnich trzech lat.

Przewodnicząca rady nadzorczej Naftohazu Ukrainy podkreśliła też, że udane reformy pozwoliły zmniejszyć deficyt finansów publicznych, rynek uwolnił się od pośredników i usunięte zostało główne źródło korupcji w sektorze gazowym.

Jednocześnie Kowalyw zaznaczyła, że teraz rozpatrywane są różne ścieżki dalszego rozwoju Naftohazu i konsensusu w sprawie kontynuowania reformy zarządzania korporacyjnego według pierwotnego planu jeszcze nie ma.

W przyszłości Kowaliw planuje skupić się na pracy Biura Narodowego Doradztwa Inwestycyjnego.

Julia Kowaliw została wybrana na stanowisko członka rady nadzorczej Naftohazu zgodnie z rozporządzeniem Ministerstwa Rozwoju Gospodarczego i Handlu Ukrainy z 21 kwietnia 2016 r., nr 725.

Artykuły powiązane