Z powodu skandalu z silnikami Diesla UE przygotowuje bardziej rygorystyczne zasady dla producentów samochodów

Z powodu skandalu z silnikami Diesla UE przygotowuje bardziej rygorystyczne zasady dla producentów samochodów
Na tle skandalu wokół niemieckiego producenta samochodów Volkswagen ambasadorowie krajów członkowskich Unii Europejskiej zgodzili się na wprowadzenie bardziej rygorystycznych przepisów dla europejskich producentów samochodów, które dotyczą kontroli emisji do atmosfery szkodliwych substancji przez silniki.

„W związku z uzgodnionymi wnioskami, w przypadku wykrycia nieprawidłowości na producentów samochodów mogą być nakładane grzywny w wysokości do 30 tysięcy euro za jeden samochód”, - można przeczytać w komunikacie, poinformował o tym w sobotę DW.

Ostatecznie innowacje, przeciwko którym występują Niemcy, powinny zostać uzgodnione na spotkaniu ministrów przemysłu krajów UE, który odbędzie się 29 maja. W celu podjęcia decyzji wystarczy kwalifikowana większość głosów przedstawicieli UE.

Dyskusja na temat wprowadzenia surowszych reguł dla producentów samochodów, które regulują kontrolę emisji do atmosfery szkodliwych substancji przez silniki samochodowe, toczy się wewnątrz UE od września 2015 roku, kiedy wybuchł skandal z silnikami Diesla Volkswagena. Wtedy okazało się, że oprogramowanie w samochodach VW ukrywa podczas odpowiednich testów rzeczywiste dane dotyczące emisji do atmosfery szkodliwych gazów.

Artykuły powiązane