„Ukrzaliznycia” będzie remontować tory w Polsce

„Ukrzaliznycia” będzie remontować tory w Polsce
„Ukrzaliznycia” po raz pierwszy w historii będzie wykonywać prace w innym państwie - w Polsce.

Powiadomił o tym na swojej stronie na Facebooku szef zarządu Publicznej Spółki Akcyjnej „Ukrzaliznycia” Wojciech Balczun.

„Naszych kolejarzy wraz ze sprzętem zaproszono do Polski w celu wykonania cyklu prac na stacji Medyka. Kontrakt na wykonanie takich prac podpisało Centrum napraw i obsługi maszyn torowych »Ukrzaliznyci« i polska firma ZUE S.A.”, - napisał Balczun.

Wartość kontraktu opiewa na kwotę 159,5 tysiąca euro.

Prace w Polsce będą odbywać się w dwóch etapach: w czerwcu i we wrześniu-październiku tego roku. Na stacji Medyka będą wykonywane prace z zakresu czyszczenia żwiru, prostowania torów, stabilizacji, planowania balastu 12,2 kilometrów torów i prostowanie 25 kompletów rozjazdów kolejowych o szerokości 1520.

W sumie remontowi zostanie poddanych 8 torów stacyjnych. Zaangażowanych zostanie 5 typów wydajnych maszyn torowych centrum.

„Ponadto, w celu wykonania prac zawartych w kontrakcie polska firma ZUE S.A. zakupi w oddziale Centrum zarządzania przemysłem PSA »Ukrzaliznycia« 20 tysięcy metrów sześciennych żwiru frakcji 40-70. To dodatkowe inwestycje dla naszej firmy”, - zaznaczył Balczun.

Artykuły powiązane