piątek, 19 maj 2017 13:32

Ukraińskiej linii lotniczej zabroniono latać do UE

Komisja Europejska zaktualizowała listę linii lotniczych, które nie mogą latać do krajów Unii Europejskiej z powodu braku kontroli nad bezpieczeństwem lotów.


Na zaktualizowanej liście znalazło się 181 linii lotniczych z 16 krajów świata, w tym ukraińska linia lotnicza Urga - poinformowano na stronie internetowej KE.

"Po dzisiejszej aktualizacji wszystkie linie lotnicze certyfikowane w Beninie i Mozambiku zostaną usunięte z listy w wyniku poprawy sytuacji w zakresie bezpieczeństwa lotów w tych krajach. Z drugiej strony linie lotnicze Med-View (Nigeria), Mustique Airways (St. Vincent i Grenadyny), lotnicza firma Urga (Ukraina) i Air Zimbabwe (Zimbabwe) zostały dodane do listy z powodu nierozwiązanych problemów dotyczących zabezpieczeń, które zostały zidentyfikowane przez Europejską Agencję Bezpieczeństwa Lotniczego podczas przeprowadzania oceny" - czytamy w komunikacie.

Z listą przewoźników, którym zabroniono latać do krajów UE, można zapoznać się pod linkiem: http://ec.europa.eu/transport/modes/air/safety/air-ban_en

 

Praca w Polsce