sobota, 15 lipiec 2017 11:29

Na Ukrainę wchodzi znaczący wirtualny operator komórkowy

Jeden z największych w świecie wirtualnych operatorów komórkowych (Mobile Virtual Network Operator, MVNO) LycaMobile zarejestrował na Ukrainie firmę reprezentującą jego interesy.

Narodowa Komisja ds. Regulacji Łączności i Informatyzacji wniosła do rejestru telekomunkacyjnego firmę LycaMobile Ukraine, pisze LIGA.net.

Podkreślono, że spółka zamierza świadczyć usługi na terenie całego kraju.

W nazwach domen lycamobile.ua i lycamobile.com.ua już skonfigurowano przekierowanie na holenderską stronę grupy.

Ponadto, w informacjach rejestracyjnych ukraińskiego podmiotu zaznaczono, że, oprócz usług telekomunikacyjnych, firma zamierza świadczyć usługi finansowe.

LycaMobile (Wielka Brytania, obrót € 1,6 mld w 2015 roku) - to kompletny wirtualny operator z wszystkimi niezbędnymi systemami informatycznymi w celu świadczenia usług telekomunikacyjnych. Działalność takich firm polega na tym, że wynajmują one u operatorów komórkowych infrastrukturę i sprzedają na jej bazie usługi dla klientów końcowych (np. na takich warunkach Lyca już od ponad pięciu lat współpracuje z brytyjskim O2). Firma działa w 22 krajach i obsługuje ponad 15 mln abonentów. Niedawno okazało się, że LycaMobile złożyła wniosek o pozyskanie licencji w Indiach. Lyca Group oprócz biznesu telekomunikacyjnego rozwija również takie kierunki, jak bankowość i usługi turystyczne (Lyca Fly).

 

Praca w Polsce