czwartek, 27 lipiec 2017 09:31

Ukraine International Airlines blokuje RyanAir i złożyła odpowiednie pozwy

UIA nie chce dopuścić do wejśca na ukraińskich rynek potentata na rynku tanich lotów - linii lotniczych Ryanair.


Minister infrastruktury Ukrainy Wołodymyr Omelian na swojej stronie na Facebooku poinformował, że linia lotnicza Ukraine International Airlines blokuje przyjście na Ukrainę tanich linii lotniczych Ryanair i wystąpiła do sądu z odpowiednimi roszczeniami.

„Nasi oligarchowie nie są w stanie przetrwać w warunkach rynkowych i boją się nawet wszelkich aluzji na temat wolnej konkurencji. Międzynarodowe linie lotnicze Ukrainy wykorzystują wszelkie sposoby, aby zablokować wejście tanich linii lotniczych na krajowy rynek i nie dać Ukraińcom możliwości latania kilkadziesiąt razy taniej po Europie i świecie oraz zwiększenia przepływ turystów na Ukrainę”, — napisał Omelian.

Poinformował on o otrzymaniu pozwów od Ukraine International Airlines, w których linia lotnicza wymaga zerwania umowy Ryanair z lotniskiem we Lwowie, zakazania Ministerstwu Infrastruktury przyczyniania się do działalności Ryanair na Ukrainie, a także zrekompensowania jej strat z tytułu spadku cen biletów w związku z ewentualnym pojawieniem się Ryanair na Ukrainie. Kopie dokumentów zamieścił w swoim wpisie na Facebooku.

 

Praca w Polsce