Linie lotnicze UIA są zadłużone w stosunku do budżetu państwa Ukrainy na 400 mln hrywien

Linie lotnicze UIA są zadłużone w stosunku do budżetu państwa Ukrainy na 400 mln hrywien
Minister infrastruktury Ukrainy Wołodymyr Omelian oświadczył, że "Ukraine International Airlines" (UIA) są zadłużone w budżecie państwa na 400 mln hrywien.

Poinformowała o tym służba prasowa Ministerstwa Infrastruktury Ukrainy.

"Ja bym szczerze poradził właścicielom i kierownictwu UIA skoncentrować się na zagadnieniu spłaty do budżetu państwa 400 mln hrywien zobowiązań, którymi są już zadłużeni odnośnie rozwoju lotniska Dniepr, linii lotniczych Dniproavia, i w wielu innych sprawach. Mam nadzieję, że reakcja firmy Ryanair będzie spokojna i szybko na szczeblu państwowym skończmy tę farsę, która obecnie została wywołana przez właścicieli UIA", – powiedział minister.

Omelian dodał także, że pozwy UIA w odniesieniu do umowy lwowskiego lotniska z irlandzkim Ryanair – to nieuzasadnione interwencje w uzgodnieniach drugiej linii lotniczej z lotniskami. Oświadczył on, że zrobi wszystko, co możliwe, aby linia lotnicza Ryanair przyszła na Ukrainę do końca roku.

"Rozumiem, że jest włączony cały zestaw narzędzi: medialny, finansowy, ekspercki, lobbing na poziomie rządu, aby Ryanair nie było na Ukrainie w ogóle. Ale jestem pewien, że Ryanair będzie na Ukrainie, i położę się w grobie, aby to się stało w tym roku" — napisał Omelian na Facebooku.

Przypomnijmy, UIA złożyła kilka pozwów, w których domaga się anulowania umowy Ryanair z lotniskiem we Lwowie, a od Ministerstwa Infrastruktury – rekompensaty 20,5 mln hrywien od początku sprzedaży przez tanie linie lotnicze niedrogich biletów na październik i zablokowania Ministerstwu Infrastruktury wspierania Ryanair.

Artykuły powiązane