Tesla pomoże zbudować największą na świecie elektrownię wiatrową

Tesla pomoże zbudować największą na świecie elektrownię wiatrową
Firma Deepwater Wind postanowiła zbudować ogromny kompleks elektrowni wiatrowych Revolution Wind.
  Jak poinformował serwis portaltele.com.ua, planuje się ulokować go na oceanie w odległości dwunastu mil od Martha's Vineyard (Massachusetts, USA).

„Moc stacji wiatrowej wyniesie 140 Mw — dzięki temu będzie ona w stanie dostarczać energię elektryczną około 80 tysiącom prywatnych domów. Rola firmy Elona Muska w tym projekcie jest prosta — Tesla dostarczy kompleksowi swoje akumulatory do magazynowania energii elektrycznej”, - przekazano w komunikacie.

Obecnie projekt jest na etapie rozpatrywania, ale najprawdopodobniej zostanie on zatwierdzony, ponieważ ostatnio rząd stanowy rozpoczął zakrojony na szeroką skalę program przejścia na czyste i odnawialne źródła energii.

Budowa rozpocznie się w krótkim czasie po tym, jak zostaną załatwione niezbędne formalności. Uruchomienie stacji zaplanowano już za pięć lat — do 2023 roku Deepwater Wind powinien już całkowicie zakończyć budowę stacji i montaż turbin wiatrowych.

Firma Tesla wcześniej nie dostarczała baterii dla elektrowni wiatrowych, ograniczając się do farm słonecznych, znajdujących się w Kalifornii. Nowy projekt pozwoli Muskowi nie tylko zawrzeć nowy kontrakt i rozpocząć współprace z kolejnym dużym partnerem, ale pozwoli firmie zdobyć nowe doświadczenie.

Artykuły powiązane