Zięć meksykańskiego miliardera zainteresował się inwestycjami na Ukrainie

Zięć meksykańskiego miliardera zainteresował się inwestycjami na Ukrainie
Znany meksykański architekt Fernando Romero, globalny inwestor i przedstawiciel rodziny miliarderów Romero-Slim, uważa Ukrainę za ciekawy rynek dla potencjalnych inwestycji.

Jak powiedział Romero dziennikarzom w Kijowie, wśród interesujących go sfer znajdują się lotniska i porty morskie, logistyka oraz nowoczesne projekty infrastrukturalne, przekazuje „Interfax-Ukraina”.

Zaznaczył on, że Ukraina ma wiele wspólnego z Meksykiem – znaczne rozwarstwienie majątkowe społeczeństwa oraz bliskość do dużych i bogatych rynków. Interesuje go jednak również jej rynek wewnętrzny ze względu na 40 mln ludności.

Wśród innych pozytywnych aspektów podkreślił postęp, osiągnięty w kraju w ciągu ostatnich trzech lat, a także Umowę o stowarzyszeniu oraz Umowę o pogłębionej i kompleksowej strefie wolnego handlu z UE.

Zdaniem Romero dzisiaj jest odpowiedni moment na inwestycje na Ukrainie oraz możliwe realizacje projektów w zakresie partnerstwa publiczno-prywatnego lub koncesji.

Romero odwiedził Odessę i Kijów, gdzie zapoznał się z infrastrukturą portową i nowymi lotniskami, w tym z Hostomelem.

Fernando Romero, zięć Carlosa Slima, jest dyrektorem międzynarodowej firmy architektonicznej FR-EE, zajmującej się projektowaniem przemysłowym.

Wśród jej największych projektów znajduje się nowe międzynarodowe lotnisko w Meksyku o powierzchni 667 tys. metrów kwadratowych, którego budowę rozpoczęto w 2014 roku. Planuje się ją zakończyć w 2020 roku. Szacunkowa wartość projektu wynosi około 4 mld dolarów.

Carlos Slim Helú to meksykański miliarder. Od 2010 do 2013 roku zajmował pierwsze miejsce w rankingu najbogatszych ludzi świata według magazynu „Forbes”.

Artykuły powiązane