środa, 13 wrzesień 2017 10:13

Obroty handlowe między Ukrainą i Francją wzrosły do 1,1 miliarda dolarów

Na podstawie wyników pierwszego półrocza 2017 roku ogólne obroty handlowe między Ukrainą i Francją wzrosły o 15,2% i wyniosły 1,1 mld dolarów.

Zawiadamia o tym "Ekonomiczna Prawda" powołując się na komunikat służby prasowej Gabinetu Ministrów Ukrainy.

Jak wspomniano w komunikacie, głównymi ukraińskimi artykułami eksportowymi do Francji są: tłuszcze i oleje pochodzenia zwierzęcego lub roślinnego, nasiona i owoce roślin oleistych, pozostałości i odpady przemysłu spożywczego, odzież i tekstylia.

„Podstawę francuskiego importu na Ukrainę stanowią: paliwa mineralne, produkty chemiczne, środki transportu lądowego (oprócz kolejowych), produkty farmaceutyczne, reaktory jądrowe, kotły i maszyny”, - czytamy w komunikacie.

W komunikacie podkreślono, że pod względem wielkości bezpośrednich inwestycji zagranicznych, zaangażowanych w gospodarkę Ukrainy, Francja zajmuje ósme miejsce z wynikiem 1,3 mld dolarów.

„To 3,4% wszystkich inwestycji, zaangażowanych w gospodarkę naszego państwa na dzień bilansowy. Od początku roku ilość francuskich inwestycji w ukraińską gospodarkę wzrosła o 3,1%”, - informuje biuro prasowe.

„Francuski kapitał działa w takich obszarach, jak: działalność finansowa i ubezpieczeniowa, handel hurtowy i detaliczny, przemysł” - czytamy w komunikacie.

 

Praca w Polsce