Irlandzka Giełda Papierów Wartościowych włączyła do listingu nowe obligacje Ukrainy

Irlandzka Giełda Papierów Wartościowych włączyła do listingu nowe obligacje Ukrainy
W listingu Irlandzkiej Giełdy Papierów Wartościowych pojawiają się euroobligacje Ukrainy o wartości 3 miliardów dolarów.

W poniedziałek, 25 września, Irlandzka Giełda Papierów Wartościowych wystawiła na aukcji nowe euroobligacje Ukrainy o wartości 3 mld dolarów z terminem wykupu do 2032 roku. Poinformowano o tym na stronie internetowej giełdy.

19 września Ukraina poinformowała o wycenie swojej pierwszej, samodzielnej emisji euroobligacji z 2014 roku. Organizatorami transakcji były banki BNP Paribas, Goldman Sachs i J. P. Morgan.

Jak okazało się później, głównymi odbiorcami papierów wartościowych byli inwestorzy z USA (46%) i Wielkiej Brytanii (36%), 16% wykupiono w kontynentalnej części Europy.

7 września premier Ukrainy Wołodymyr Hrojsman poinformował, że Ukraina już w tym miesiącu może wyemitować euroobligacje.

Wcześniej inne źródła poinformowały, że rząd Ukrainy po raz pierwszy od 2013 roku przygotowuje się do emisji euroobligacji.

Narodowy Bank Ukrainy zawiadamiał, że rząd przygotowuje się do emisji euroobligacji o wartości 2 mld dolarów w 2018 roku.

1 września Ministerstwo Finansów Ukrainy wypłaciło czwarty kupon z euroobligacji. Kwota wypłat wyniosła ponad 505 mln dolarów.

Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju jest zaniepokojony emisją obligacji.

Niedawno Ministerstwo Finansów Ukrainy poinformowało, że na Ukrainę trafiło 1,32 mld dolarów z emisji euroobligacji wypuszczonych na okres 15 lat.

Artykuły powiązane