sobota, 21 październik 2017 15:43

Ukraiński startup znalazł się w dziesiątce najlepszych „zielonych” startupów na świecie

Ukraiński startup Go To-U proponuje stacje ładowania samochodów elektrycznych, z których można korzystać za darmo.

Współzałożyciel projektu Nazar Szymone-Dawyda poinformował na Facebooku, że koncept znalazł się w dziesiątce najlepszych startupów na międzynarodowym konkursie ClimateLaunchpad.

Podkreśla się, że pomysłodawcy projektu otrzymają 95 tysięcy euro w celu rozbudowy sieci darmowych stacji ładowania samochodów elektrycznych.

Jak powiedział pomysłodawca startupu, pomysł Go To-U polega na tym, aby połączyć przedsiębiorstwa, które wspierają ścieżki ekologicznego i progresywnego rozwoju ludzkości.

Restauracje, hotele i inne instytucje z sektora usług z własnych środków instalują stacje ładowania samochodów elektrycznych, z których można korzystać za darmo. Go To-U za pośrednictwem aplikacji mobilnej oraz usługi w chmurze zapewnia przepływ nowych klientów w samochodach elektrycznych. Sieć takich stacji obejmuje już ponad 100 miejsc na Ukrainie.

„W celu maksymalnie komfortowego korzystania z naszego programu partnerskiego sieci, wymyśliliśmy sposób, jak zarezerwować miejsce i czas ładowania, aby uniknąć kolejek do ładowania i aby klienci nie byli rozczarowani. Dla firm koszt energii elektrycznej, zużytej na ładowanie, jest zupełnie nieodczuwalny, zwłaszcza biorąc pod uwagę koszty korzystania z klimatyzacji latem lub pracę kuchni”, - powiedział Nazar Szymone-Dawyda.

Zespół spożytkuje 95 tysięcy euro na rozwój platformy i doskonalenie serwisu. Według autora pomysłu, środki te będą wykorzystywane w trzech etapach. W pierwszym etapie zespół będzie pracować nad tym, aby rozwinąć projekt w skali globalnej, organizować różne projekty edukacyjne.

ClimateLaunchpad to jeden z największych na świecie konkursów zielonych startupów. Po raz pierwszy ukraińskie zespoły zaczęły przedstawiać na nim swoje projekty w 2016 roku.

W światowym finale konkursu, który odbył się na Cyprze, wzięło udział ponad 100 drużyn z 35 krajów świata, w tym trzy zespoły z Ukrainy, które wybrano podczas ogólnoukraińskiego etapu ClimateLaunchpad.

 

Praca w Polsce