Import z Kanady nie zaszkodzi ukraińskim producentom

Import z Kanady nie zaszkodzi ukraińskim producentom
Ukraina sprowadza z Kanady towary, których nie produkuje sama, więc wzrost kanadyjskiego importu nie zaszkodzi ukraińskim producentom.

Taką opinię w wywiadzie dla „Ukrinformu” wyraziła zastępca ministra rozwoju gospodarczego i handlu Ukrainy Natalia Mykolska.

„Nie boimy się, że kanadyjski import może zaszkodzić ukraińskim producentom, ponieważ Kanada dostarcza na Ukrainę towary i usługi, których nadal samodzielnie nie produkujemy i tak czy inaczej sprowadzalibyśmy je innych krajów”, - powiedziała Mykolska.

Dodała, że kanadyjskie produkty zwiększają podaż na rynku ukraińskim i powstrzymują ceny przed wzrostem.

„Wręcz przeciwnie, jesteśmy zainteresowani tym, aby na rynku Ukrainy było jak najwięcej wysokiej jakości towarów z Kanady, ponieważ tworzą one konkurencję dla europejskiego importu, hamując w ten sposób wzrost cen”, - zaznaczyła wiceminister.

Wśród najbardziej poszukiwanych na Ukrainie kanadyjskich towarów Mykolska wymieniła najnowszy sprzęt do modernizacji produkcji, ryby, owoce morza i leki. „Ważne jest, aby nie zamykać się przed importem, a robić wszystko, aby rosła liczba ukraińskiego eksportu”, - podsumował.

Przypomnijmy, że w ciągu 8 miesięcy eksport do Kanady wzrósł o 74%.

Artykuły powiązane