Królestwo Kambodży zainteresowało się ukraińskimi czołgami

Królestwo Kambodży zainteresowało się ukraińskimi czołgami
„Ukroboronprom” może zyskać nowego klienta.

Z potencjałem ukraińskiego sprzętu pancernego zapoznał się minister obrony narodowej Kambodży.

Ukraiński sprzęt pancerny zainteresował kolejnego potencjalnego klienta. Z obiecującym programem produkcji ukraińskiego sprzętu pancernego zapoznał się minister obrony narodowej Królestwa Kambodży. Poinformowała o tym służba prasowa „Ukroboronpromu”.

Poinformowano, że spotkanie z ministrem odbyło się na międzynarodowych targach obronnych Defense&Security 2017 w Bangkoku. Liderowi kambodżańskiego resortu wojskowego zaprezentowano możliwości płynące z eksploatacji i produkcji znanych na światowym rynku ukraińskich modułów bojowych „Opłot”, a także BTR-3 i BTR-4 różnych modyfikacji.

Międzynarodowe targi Defense&Security w Bangkoku to jedna z wiodących wystaw przemysłu obronnego krajów Azji Południowo-Wschodniej. Odbywają się one od 1985 roku pod patronatem rządu i Ministerstwa Obrony Tajlandii. Wystawę odwiedza kierownictwo wojskowe krajów regionu, w tym Malezji, Singapuru, Indonezji, Filipin, Birmy, Brunei, a także Indii i Chin. W tym roku w Defense&Security uczestniczy około 200 światowych firm przemysłu obronnego.

Wcześniej poinformowano, że „Ukroboronprom” zaprezentował swój sprzęt na targach w USA.

Artykuły powiązane