czwartek, 09 listopad 2017 18:06

Polski Amazon przygotowuje się do zatrudnienia dużej liczby pracowników sezonowych

Od 2014 roku amerykańska firma Amazon, największy sklep internetowy na świecie, zainwestowała w Polskę około 3 mld złotych.

W ostatnich dniach przedstawiciele Amazon oświadczyli, że w okresie wigilijnym w 2017 roku firma planuje zatrudnić w Polsce ponad 10 000 pracowników sezonowych, którzy będą realizować świąteczne zamówienia klientów, przekazuje PAP. Sezonowy personel będzie odpowiedzialny za zbieranie, pakowanie i dostawę świątecznych zamówień od klientów w całej Polsce i Europie. Według agencji Reuters w 2016 roku ponad 3 600 sezonowych miejsc pracy w Amazon w Polsce z czasem przekształciło się w stałe.

Firma planuje utrzymać tę tendencję. Równocześnie Amazon rekrutuje stałych pracowników w obecnych centrach w Kołbaskowie i Sosnowcu. Centrum w Kołbaskowie rozpocznie swoją oficjalną działalność w środę 8 października. Amazon rekrutuje również w Polsce pracowników na takie stanowiska, jak przedstawiciel HR, specjalista ds. finansów, informatyki i logistyki. Oferty te dotyczą wszystkich pięciu centrów koncernu w Polsce oraz Centrum Rozwoju Technologii Amazon w Gdańsku.

 

Praca w Polsce