Western Union blokuje transakcje związane z kryptowalutami

Western Union blokuje transakcje związane z kryptowalutami
Międzynarodowa platforma przekazów pieniężnych Western Union rozpoczęła kampanię przeciwko operacjom bankowym związanym z kryptowalutami.

Jak informuje serwis cointelegraph, decyzja firmy o odmowie wykonania usługi lub transakcji, związanych z kryptowalutami, jest regulowana przez wewnętrzne przepisy.

Jeden z użytkowników Reddit informuje, że firma poinformowała giełdę kryptowalut Kraken, że nie obsługuje transakcji związanych z cyfrowymi walutami, ponieważ jest to wbrew jej wewnętrznym przepisom.

Podkreśla się, że decyzja WU może negatywnie wpłynąć na pracę giełd kryptowalut, a także na konsumentów, korzystających z kryptowalut.

Może mieć to również wpływ na zyski firmy, ponieważ w dłuższej perspektywie straci wielu biznesów, biorąc pod uwagę rosnącą popularność kryptowalut na całym świecie.

Zakaz WU dotyczący transakcji związanych z kryptowalutami jest podobny do działań różnych instytucji finansowych na całym świecie, które nie pozwalają swoim klientom kupować i sprzedawać walut cyfrowych. Niektóre banki nawet zamknęły rachunki powiązane z kryptowalutami.

Chociaż to zły precedens dla rynku wirtualnych walut, żaden analityk nie ma wątpliwości, że nie wpłynie on na rosnący w ostatnim czasie kurs bitcoina.

Warto zauważyć, że bitcoin pobił nowy rekord – 12 tysięcy dolarów za pełną jednostkę.

Artykuły powiązane