S. Nowak jako szef „Ukrawtodoru” w ubiegłym roku dostawał miesięcznie średnio ponad 108 tys. hrywien

S. Nowak jako szef „Ukrawtodoru” w ubiegłym roku dostawał miesięcznie średnio ponad 108 tys. hrywien
Szef Państwowej Agencji Dróg Ukrainy („Ukrawtodor”) Sławomir Nowak od stycznia do listopada 2017 roku pobierał miesięcznie średnio ponad 108 tys. hrywien wynagrodzenia, a w listopadzie dostał na rękę prawie 205 tys. hrywien.
Państwowa Agencja Dróg Ukrainy poinformowała o tym w odpowiedzi na pytanie UNN.

„Wysokość zasadniczego wynagrodzenia prezesa Państwowej Agencji Dróg wynosi 13 tys. hrywien”, – poinformował resort.

„Ukrawtodor” podkreślił przy tym, że Gabinet Ministrów ma prawo ustalić zwiększoną wysokość świadczenia w zamian za intensywność i wykonywanie szczególnie ważnej pracy.

Dlatego, jak poinformowała agencja, biorąc pod uwagę także dodatki i premie, szef „Ukrawtodoru” od stycznia do listopada ubiegłego roku dostawał miesięcznie średnio 108 336 tys. hrywien. W listopadzie pobrał 204 942 tys. hrywien po odliczeniu wszystkich składek.

Ponadto, jak zawiadomił „Ukrawtodor”, przez 11 miesięcy S. Nowak zapłacił do budżetu państwa podatek dochodowy na kwotę 266 467,28 hrywien oraz opłatę wojskową w wysokości 22 205,61 hrywien.

Przypominamy, że 19 października 2016 r. Gabinet Ministrów Ukrainy mianował byłego ministra infrastruktury Polski Sławomira Nowaka prezesem Państwowej Agencji Dróg Ukrainy.

Artykuły powiązane