Poroszenko zaprosił przedstawicieli biznesu do dyskusji nad nową "filozofią" podatków

Poroszenko zaprosił przedstawicieli biznesu do dyskusji nad nową "filozofią" podatków
Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko zaprosił przedstawicieli biznesu do dyskusji nad wprowadzeniem nowego modelu opodatkowania zysków na Ukrainie – opodatkowania rozproszonego zysku spółki.

Poinformowała o tym służba prasowa głowy państwa.

"Uważam, że uczciwa dyskusja z naszymi zagranicznymi partnerami i stowarzyszeniami biznesowymi jest potrzebna w tej kwestii. Nie chodzi tylko o podatki. To jest nowa filozofia. Za pomocą tej ustawy chronimy małe i średnie przedsiębiorstwa. Znacznie upraszcza się księgowość: ile wypłaciłeś – tyle podatków płacisz. Co pozostało – inwestujesz w biznes" – powiedział Poroszenko, wyrażając opinię, że zwolennicy takiej ustawy będą.

Szef państwa podkreślił, że jest gotowy na kompromis w tej sprawie.

"Na pierwszym etapie rozpowszechniamy to tylko dla małych i średnich przedsiębiorstw, szukamy kompromisu dla zagranicznych inwestorów. Na 100% to w wielu krajach, w tym w Gruzji czy Estonii działało pozytywnie" – powiedział.

Według prezydenta taka nowa polityka podatkowa drastycznie zmieni klimat inwestycyjny.

"Znacznie stymuluje inwestycje. Po co wypłacać pieniądze? Zainwestuj w rozwój produkcji. Myślę, że na dzień dzisiejszy musimy działać zdecydowanie. To jest nasza ogólna zmiana klimatu inwestycyjnego w państwie " – podsumował Poroszenko.

Artykuły powiązane