Ukraiński fundusz inwestycyjny kupił centrum handlowe w Polsce

Ukraiński fundusz inwestycyjny kupił centrum handlowe w Polsce
Fundusz inwestycyjny Focus Estate Fund (z siedzibą z Kijowie) nabył od polskiej DNB Assets Holdco centrum handlowe Park Handlowy Eden w Zgorzelcu o łącznej powierzchni 8,5 tysięcy metrów kwadratowych.


Poinformowała służba prasowa ukraińskiego funduszu w środę, 11 kwietnia, przekazują ukraińskie media.

„W ciągu roku Focus Estate Fund wspólnie z polskim partnerem ds. rozwoju Młyn Retail Park przeprowadzi prace związane z rozbudową centrum do 10 tysięcy metrów kwadratowych i zmiany formatu handlowego na galerię handlową”, – zaznaczono w komunikacie.

Zgodnie z komunikatem inwestycje wyniosą ponad 1,5 mld euro, realizacja projektu potrwa około roku.

Według danych funduszu firmą zarządzającą obiektu stała się międzynarodowa firma JLL.

„Dzięki dobrej lokalizacji galerii handlowej bezpośrednio przy granicy z Niemcami, liczymy na znaczny wzrost przepływu klientów z Niemiec. W tym celu inwestujemy w nowoczesne rozwiązania architektoniczne, które tchną w obiekt nowe życie, a poprzez zwiększenie powierzchni handlowej przyciągną więcej najemców”, – zacytowano w komunikacie fundacji jej partnera zarządzającego Andija Kozina.

Według Focus Estate Fund obiekt położony jest na terenie dużego parku handlowego w miejscowości leżącej bezpośrednio przy granicy z Niemcami, w pobliżu niemieckiego miasta Görlitz – dużego ośrodka kulturalnego i przemysłowego kraju.

Największymi najemcami centrum handlowego są Jysk, Komfort, Abra Meble, Pepco, Takko Fashion.Artykuły powiązane