Dieselgate: w Niemczech w budynkach Porsche odbyła się rewizja

Dieselgate: w Niemczech w budynkach Porsche odbyła się rewizja
W ramach tzw. dieselgate w wielu obiektach firmy Porsche w Niemczech w środę, 18 kwietnia, odbyły się rewizje.


Informuje o tym Zeit.

„Resorty ds. karnych krajów związkowych Badenia-Wirtembergia i Bawaria przeprowadziły kontrole i zajęcie dokumentów w dziesięciu budynkach Porsche AG”, - informują media, powołując się na prokuraturę w Stuttgarcie.

Śledczych podejrzewają trzech pracowników Porsche AG, wśród których znajduje się członek zarządu i członek kierownictwa wyższego szczebla, o oszustwa i nielegalne reklamy. Trzeci podejrzany już nie pracuje w firmie.

Prokuratura oskarża Porsche AG o manipulacje przy odczytach wydzielania spalin przez silniki diesla w samochodach. Porsche i Audi są spółkami zależnymi grupy VW, montują w swoich samochodach duże, sześciocylindrowe silniki wysokoprężne.

Porsche nie po raz pierwszy jest rewidowane i kontrolowane w związku z dieselgate: jesienią 2016 roku firma była zmuszona do wycofania modelu Macan; w lipcu 2017 roku ówczesny federalny minister transportu Alexander Dobrindt anulował pozwolenie na produkcję samochodu terenowego Cayenne.

W ramach skandalu wokół Volkswagena rewizje odbywały się już w siedzibach i fabrykach Audi, BMW, Daimler, a także u dostawcy Bosch.

Warto przypomnieć, amerykańskie władze przyłapały w 2015 roku największego europejskiego producenta samochodów na manipulowaniu wynikami pomiarów emisji spalin z układu wydechowego samochodów, które otrzymało nazwę dieselgate.

Artykuły powiązane