Na Białorusi będą produkowane samochody elektryczne

Na Białorusi będą produkowane samochody elektryczne
Pierwszy model, Zotye E200EV, będzie wyposażony w silnik elektryczny o mocy 83 koni i akumulator o pojemności 24,5 kWh. Umożliwi to podróż samochodem do 220 kilometrów na jednym ładowaniu.

 

Drugi model, Z500EV, to samochód wyższej klasy. Firma planuje wyposażyć go w silnik elektryczny o mocy 129 koni mechanicznych i baterie, przy pomocy których przebieg ma zostać zwiększony do 250 kilometrów, przekazuje serwis ecoautoinfo.

Należy podkreślić, że w chińskim koncernie model ten jest pozycjonowany jako wersja premium, ponieważ będzie posiadał skórzaną tapicerkę oraz duży ekran systemu audio-informacyjnego.

Ceny wciąż nie są znane, ale Zotye zakłada, że samochód miejski będzie kosztować około 17 tysięcy dolarów, a sedan będzie kosztować około 22 tysięcy dolarów

Zotye Holding Group to prywatny chiński producent samochodów, założony w 2003 roku. Firma łączy zdolności produkcyjne silników, skrzyń biegów, produkcji tłoczni i bezpośredniej produkcji. Firma ma 5 baz produkcyjnych samochodów i ponad 10 spółek zależnych. Ponadto w skład Grupy Zotye Holding wchodzi 6 centrów badań naukowych i rozwoju w Chinach, Korei i we Włoszech.

Artykuły powiązane