Pojawiła się propozycja stworzenia w Kijowie międzynarodowego klubu zrzeszającego izby przemysłowo-handlowe

Pojawiła się propozycja stworzenia w Kijowie międzynarodowego klubu zrzeszającego izby przemysłowo-handlowe
Przedstawiciele regionalnych izb przemysłowo-handlowych z 14 krajów poinformowali o zamiarze stworzenia „Klubu Izb Partnerskich” z centralą w Kijowie.

Poinformowano o tym „Ukrinform” w Kijowskiej Izbie Przemysłowo-Handlowej.

„Regionalne zagraniczne izby handlowe postanowiły stworzyć »Klub Izb Partnerskich« z centralą w Kijowie. Ideę stworzenia klubu przedstawił prezes Wileńskiej Izby Przemysłowo-Handlowej i Izby Rzemieślniczej Sigitas Leonavicius w ramach IV Międzynarodowego Forum Eksportowego” - poinformowała Kijowska Izba Przemysłowo-Handlowa.

Zakłada się, że organizacja, która będzie łączyć państwowe i regionalne izby handlowe, będzie przyczyniać się do aktywizowania biznesu i nawiązywania wzajemnie korzystnych więzi między krajami i regionami.

„W biznesie granice nie istnieją, dlatego pojawiła się idea zrzeszenia państwowych i regionalnych izb, żeby zabezpieczyć interesy naszych przedsiębiorców małego i średniego biznesu. Mam nadzieję, że ta grupa inicjatorów składająca się z 14 państw szybko przekształci się w »Klub Izb Partnerskich«, który będzie na poziomie międzynarodowym rozwiązywać kwestie biznesowe” - podkreślił Leonavicius, prezentując ideę tworzenia „Klubu Izb Partnerskich”.

Jak informuje Kijowska Izba Przemysłowo-Handlowa, działalność kijowskiego „Klubu Izb Partnerskich” będzie ukierunkowany na konsultację i koordynację starań w realizacji polityki ekonomicznej co będzie przyczyniać się do wzrostu aktywności przedsiębiorców i do nawiązywania wzajemnie korzystnych więzi.

„Dzięki współpracy izb przemysłowo-handlowych stolicy i krajów partnerskich Ukraińcy uzyskają nie tylko korzyści handlowe, ale też wsparcie socjalne i rozwój” - podkreśla Kijowska Izba Przemysłowo-Handlowa.

IV Międzynarodowe Forum Eksportowe odbyło się w Kijowie 4 czerwca. Wzięło w nim udział 150 osób, wśród których było ok. 20 gości z 14 krajów świata tj. z Niemiec, Polski, Węgier, Chorwacji, Słowacji, Litwy, Białorusi, Gruzji, Mołdawii, Włoch, Austrii, ZEA, Kanady i Nigerii.

Artykuły powiązane