Największy w Europie sprzedawca detaliczny H&M otwiera pierwszy sklep na Ukrainie

Największy w Europie sprzedawca detaliczny H&M otwiera pierwszy sklep na Ukrainie
Jeden z największych międzynarodowych i największy w Europie sprzedawca detaliczny H&M (Hennes & Mauritz) w sierpniu otwiera pierwszy sklep na Ukrainie.

 

„Jesteśmy szczęśliwi, że w końcu możemy otworzyć nasz pierwszy sklep (...). Jesteśmy również dumni z nowych pracowników! Udało nam się zebrać idealny zespół dla ukraińskiego rynku” - podaje biuro prasowe generalnego dyrektora H&M na Ukrainie Dominique Fantaccino, przekazują ukraińskie media.

Sklep zostanie otwarty w kijowskim centrum handlowym Lavina Mall. Powierzchnia sklepu wynosi 2,9 tys. km. kw. Sklep będzie oferować zarówno odzież, jak i artykuły dla domu H&M Home.

Jesienią 2017 roku H&M podpisał kontrakt dotyczący otwarcia sklepu w centrum handlowym Lavina Mall. Na początku tego roku sklep H&M zaczął szukać personelu, który będzie pracował na Ukrainie.

Firma Hennes & Mauritz AB (H&M) powstała w Szwecji w 1947 roku i obecnie jest jedną z największych firm handlowych na świecie. Według danych firmy, obecnie zarządza ona siecią 47 sklepów internetowych i ponad 4,7 tys. sklepów stacjonarnych na 69 rynkach zagranicznych, włączając w to sklepy franczyzowe. Liczba pracowników wynosi ponad 171 tys. osób.

Oprócz H&M do grupy Hennes & Mauritz AB wchodzą również takie marki jak COS, Monki, Weekday, Cheap Monday, Other Stories i H&M Home, a także ARKET.

Według danych firmy, w 2017 roku jej sprzedaż wyniosła 232 mld koron szwedzkich.

Według badania firmy GfK Ukraine, Ukraińcom brakuje następujących międzynarodowych sieci: sklepu z artykułami dla domu IKEA (46,8% głosujących) i sklepu odzieżowego H&M (39,4%).

Jak informowaliśmy, szwedzka sieć sklepów meblowych i artykułów dla domu IKEA także potwierdziła informację o wejściu na rynek ukraiński.

Artykuły powiązane