Z Polski na Ukrainę można będzie przesyłać do 4 miliardów metrów sześciennych gazu

Z Polski na Ukrainę można będzie przesyłać do 4 miliardów metrów sześciennych gazu
Ukraińska spółka akcyjna „Ukrtransgaz” razem z polskim operatorem systemu przesyłowego (GTS) Gaz-Systemem zakończyli procedurę oceny zapotrzebowania na GTS Gaz-Systemu na trasie Ukraina - Polska w okresie po 2019 roku.

 

Informuje o tym biuro prasowe „Ukrtransgazu”.

„Dzisiaj zakończyła się procedura oceny zapotrzebowania na system przesyłowy Gaz-Systemu na trasie Ukraina - Polska na okres po 2019 roku. Jesteśmy gotowi podzielić się optymistycznymi wynikami: około 3,9 mld metrów sześciennych na trasie Polska-Ukraina, około 1,6 mld metrów sześciennych na trasie Ukraina-Polska w perspektywie długoterminowej” - czytamy w oświadczeniu.

Ocena została wydana wspólnie z polskim operatorem GTS Gaz-Systemem. W ciągu 2,5 miesiąca zbadaliśmy zainteresowanie uczestników rynku gazowego naszym systemem przesyłowym, wszyscy chętni mogli złożyć wniosek na oba kierunki transportu, podkreślono.

Jak wyjaśniono w „Ukrtransgazie”, ukazana procedura nie jest obowiązująca, tzn. pozwala ona oceniać zainteresowanie uczestników i przeanalizować rozwój infrastruktury GTS na trasie Ukraina- Polska.

„Za tym idzie kolejny krok, wiążąca procedura na podstawie której będą zawarte kontrakty” - dodano w firmie.

Artykuły powiązane