Firma Antonow będzie produkować samoloty wspólnie z siostrzaną strukturą Boeing

Firma Antonow będzie produkować samoloty wspólnie z siostrzaną strukturą Boeing Foto: facebook.com/antonov.company
Przedsiębiorstwo państwowe "Antonow" i oddział amerykańskiej firmy Boeing – Aviall Services, Inc., podpisały umowę dotyczącą współpracy w produkcji zmodernizowanych samolotów An-148, An-158, An-178, rodzina których będzie mieć oznaczenie An-1X8 NEXT.

 

Jak poinformowano na Facebooku ukraińskiego przedsiębiorstwa, w ramach tej współpracy Aviall obejmuje zakup i dostawę dla Antonowa akcesoriów do produkcji seryjnej tych samolotów i zapewnienia ich posprzedażowy serwis w przyszłości.

"W wyniku zawarcia umowy z firmą Aviall, Antonow otrzymał solidnego partnera, który będzie ważnym zintegrowanym ogniwem w procesie zakupu szeregu komponentów produkcji zachodniej w ramach programu zamiany importowej", – zaznaczył prezes przedsiębiorstwa Ołeksander Doneć.

Nawiasem mówiąc, wcześniej Antonow i Turkish Aerospace Industry porozumiały się w sprawie utworzenia wspólnego przedsięwzięcia w celu opracowania i budowy transportowego samolotu krótkiego startu i lądowania An-188. Antonow także nawiązał współpracę ze szwajcarską AIR-ION TECHNOLOGIES SA odnośnie wspólnej produkcji hybrydowych bezzałogowych statków powietrznych.

Informacja:

Antonow to ukraiński projektodawca i producent samolotów. Od 2015 roku firma wchodzi w skład ukraińskiego koncernu państwowego Ukroboronprom. Antonow współpracuje z ponad 75 krajami świata. W 2017 roku firma zwiększyła zysk o 1,1%, czyli o 1,9 mln hrywien do 180 mln hrywien i przychody netto ze sprzedaży produktów 1,6 raza do 5,9 mld USD w porównaniu do 2016 roku.

Artykuły powiązane