Największy ukraiński producent soków postanowił zbudować kolejną fabrykę w Polsce

Największy ukraiński producent soków postanowił zbudować kolejną fabrykę w Polsce
Jeden z największych graczy na rynku ukraińskich soków – grupa firm T. B. Fruit planuje zbudować trzeci zakład przetwórstwa jabłek i jagód w województwie mazowieckim za 40 mln euro.

 

Poinformował o tym dyrektor produkcji T. B. Fruit Ołeh Moczaluk w wywiadzie dla agencji Interfax-Ukraina.

"Jesteśmy teraz na etapie projektowania linii produkcyjnych. Jest już gotowy projekt budowlany, pozwolenie na budowę w organach państwowych. Planowane rozpoczęcie budowy - 2019-2020 rok", - powiedział.

Według jego słów, trzeci zakład będzie mieć wydajność 3 tys. ton jabłek dziennie, z możliwością zwiększenia do 4,5 tys. ton, przetwórstwa owoców - do 700 ton na dobę.

Moczaluk przypomniał, że T. B. Fruit jest właścicielem dwóch fabryk w Polsce (pierwszy kupiony w 2010 roku, drugi - w 2012 roku) o łącznej wydajności 3 tys. ton jabłek dziennie.

Oprócz jabłek, w polskich fabrykach przetwarzane są truskawki, maliny, porzeczki, wiśnie, aronia, czerwona porzeczka, agrest.

W 2015 roku grupa firm T. B. Fruit uruchomiła zakład przetwórstwa owoców i produkcji koncentratów soków w mieście Jedyńce (Mołdawia).

Firma zamierza również inwestować 3-5 mln euro w uruchomienie produkcji przetwórstwa mandarynek o mocy 50-60 tys. ton w Gruzji do grudnia tego roku.

Ponadto, T. B. Fruit uruchomi zakład produkcji pektyn w obwodzie lwowskim, którego produkcja będzie przeznaczona głównie na eksport.

T. B. Fruit prowadzi swoją działalność w Polsce, na Ukrainie i w Mołdawii. W skład grupy wchodzą własne sady uprawne, osiem zakładów przetwórstwa owoców i warzyw, a także firmy transportowo-logistyczne oraz projektowe. Łączna moc grupy wynosi około 100 tys. ton zagęszczonego soku rocznie, z czego 4% - organiczne.

T. B. Fruit łączy przedsiębiorstwo „Jabłocznyj dar” (w skład którego wchodzi 6 zakładów: w obwodach chmielnickim, charkowskim, lwowskim i winnickim), fabryki T. B. Fruit Dwikozy i T. B. Fruit Annopol (Polska), firmy Tank Trans Ukraina i Tank Trans Polska, które zajmują się wewnętrznymi i międzynarodowymi przewozami ładunków ciekłych w autocysternach, a także kompleks sadów „T.B. Sad” z 700 ha sadów jabłoni, wiśni, truskawek i malin. Od 2011 r. T. B. Fruit produkuje soki pod marką Galicia.

Artykuły powiązane