"Ukrtranshaz" przedłużył umowę z PGNiG na przechowywanie gazu

"Ukrtranshaz" przedłużył umowę z PGNiG na przechowywanie gazu
W 2017 roku PGNiG przesłał na Ukrainę 700 mln metrów sześciennych gazu.

 

Ukraińskie państwowe przedsiębiorstwo Ukrtransgaz i PGNiG SA przedłużyli umowę na przechowywanie gazu w ukraińskich podziemnych magazynach, zawiadamia służba prasowa ukraińskiego przedsiębiorstwa na oficjalnej stronie internetowej.

Podkreślono, że spółka energetyczna PGNiG aktywnie dostarcza gaz na Ukrainę, sprzedając go na granicy od 2016 roku. W 2017 roku PGNiG dostarczyła na rynek ukraiński 700 mln metrów sześciennych gazu, czyli dwa razy więcej niż w 2016 roku.

Ukrtransgaz i PGNiG podpisały umowy na transport i magazynowanie gazu ziemnego w 2017 roku. Tym sposobem stworzono warunki konieczne do wyjścia polskiej spółki na rynek krajowy Ukrainy. Zawarcie nowej umowy na przechowywanie otworzy dla PGNiG dostęp do korzystania z mocy ukraińskich podziemnych magazynów", - podkreślono w Ukrtransgazie.

Oczekuje się, że do końca 2018 roku ukraińska spółka podpisze szereg umów z wiodącymi niemieckimi przedsiębiorcami w zakresie magazynowania gazu w PMG Ukrainy.

Przypomnijmy, że "Naftohaz" podpisał w marcu kontrakt z PGNiG na zakup ponad 60 mln metrów sześciennych gazu po odmowie Gazpromu na dostawy. Przesyłanie niebieskiego paliwa rozpoczęto rankiem 2 marca.

Artykuły powiązane