Wybudowano ponad 200 km gazociągu Nord Stream 2

Wybudowano ponad 200 km gazociągu Nord Stream 2 Foto: nord-stream2.com
Firma operator gazociągu Nord Stream 2 AG poinformowała o ułożeniu ponad 200 kilometrów rur w morskiej części rurociągu.

 

Możemy o tym przeczytać w oświadczeniu opublikowanym we wtorek na stronie internetowej firmy.

"Projekt Nord Stream 2 jest realizowany zgodnie z harmonogramem. Na dzień dzisiejszy na dnie Morza Bałtyckiego położono już ponad 200 kilometrów gazociągu. Do zakończenia projektu w terminie jednocześnie zaangażowano około 20 statków" - czytamy w komunikacie.

Poinformowano, że statek układający Castoro Dieci zakończył swoje prace w Zatoce Greifswaldzkiej w Niemczech. Statek Audacia nadal prowadzi prace nad układaniem gazociągu na wodach terytorialnych Niemiec. Statek Solitaire prowadzi działania w wyłącznej strefie ekonomicznej Finlandii.

Pod koniec 2019 roku korytarz gazociągowy Nord Stream 2 powinien transportować około 55 mld metrów sześciennych rosyjskiego gazu rocznie z Rosji przez Morze Bałtyckie do Niemiec.

Przeciwnicy projektu - w tym Polska, kraje bałtyckie, Ukraina, Mołdawia, Stany Zjednoczone i Dania twierdzą, że Nord Stream 2 zwiększy zależność UE od Gazpromu, który na daną chwilę dostarcza około jednej trzeciej ilości gazu do UE.

Artykuły powiązane