Naftohaz odłożył wydanie euroobligacji na 1 miliard dolarów

Naftohaz odłożył wydanie euroobligacji na 1 miliard dolarów
Naftohaz Ukrainy odłożył wydanie pięcioletnich euroobligacji o wartości 1 mld dolarów ze względu na zmienność rynków.

 

Informuje o tym Departament Komunikacji Korporacyjnej Naftohazu.

„Naftohaz odroczył emisję euroobligacji o wartości do 1 mld dolarów USA z powodu niestabilnych warunków rynkowych i wysokich kosztów finansowania” - czytamy w komunikacie.

„Uważamy za bezcelowe dla Naftohazu dokonywanie przejęć przy obecnych warunkach cenowych. Jesteśmy wdzięczni inwestorom za ich wysokie zainteresowanie naszą firmą i z niecierpliwością czekamy na możliwości powrotu na rynek w przyszłości” - powiedział prezes zarządu Naftohazu Andrij Kobolew.

Podkreśla się, że firma w dalszym ciągu będzie monitorować rynki i rozważy wznowienie pracy z inwestorami, jak tylko warunki się polepszą.

Jak informowano, Naftohaz Ukrainy planował zrealizować emisję euroobligacji w zakresie 0,5 - 1 mld dolarów w październiku 2018 roku. Według Kobolewa, to rozlokowanie było najpierw przeznaczone do zastąpienia tych instrumentów kredytowych, które Naftohaz już posiada. W rządzie wyjaśniono, że środki potrzebne są dla ogólnych celów korporacyjnych, w szczególności spłaty istniejącego zadłużenia, finansowanie nakładów inwestycyjnych.

24 października Gabinet Ministrów zatwierdził wydanie pięcioletnich euroobligacji Naftohaz na kwotę 1 mld dolarów.

Pod koniec października 2018 roku Ukraina umieściła na rynkach międzynarodowych euroobligacje o okresie 5 i 10 lat, na łączną kwotę 2 mld dolarów odpowiednio na 8,99% oraz 9,75% w skali roku.

Artykuły powiązane