Ukraina i Turcja chcą budować platformy lotnicze i morskie dla zbrojeniówki

Ukraina i Turcja chcą budować platformy lotnicze i morskie dla zbrojeniówki
Ukraina i Turcja zintensyfikowały dwustronną współpracę w kompleksie wojskowo-przemysłowym i rozważają perspektywy współpracy w tworzeniu wspólnych przedsięwzięć w zakresie budowy platform lądowych, lotniczych i morskich.

 

Zawiadamia o tym biuro prasowe Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy.

„Podczas wizyty w MUSIAD (międzynarodowa wystawa High-tech port by MUSIAD — przyp. red.) odbyło się spotkanie Hładkowśkiego (pierwszy zastępca sekretarza RBNiO Ołeh Hładkowśkyj — przyp. red.) z prezesem Państwowej Agencji ds. Przemysłu Obronnego Republiki Tureckiej Ismaiłem Demirem, podczas której strony stwierdziły znaczną aktywizację dwustronnej współpracy w kompleksie wojskowo-przemysłowym i osiągnięcie realnych wyników — wzajemnie korzystnych kontraktów. Urzędnicy omówili również stan obecny i perspektywy współpracy w tworzeniu wspólnych przedsięwzięć w zakresie budowy platform lądowych, lotniczych i morskich, które stanowią istotny interes dla obu krajów” - czytamy w komunikacie.

Hładkowśkyj spotkał się również z liderami głównych przedsiębiorstw obronnych Turcji i podkreślił znaczenie zjednoczenia wysiłków ukraińskich i tureckich biur projektowych w modernizacji istniejących i rozwoju nowych rodzajów sprzętu i uzbrojenia.

Pierwszy zastępca sekretarza Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ołeh Hładkowśkyj na czele ukraińskiej delegacji odwiedził międzynarodową wystawę High-tech port by MUSIAD (Stowarzyszenie Niezależnych Przemysłowców i Przedsiębiorców Turcji), która odbywałf się w Stambule. W skład delegacji weszli szef państwowego koncernu Ukroboronprom Pawło Bukin i ambasador Ukrainy w Turcji Andrij Sybiha.

Artykuły powiązane