Ukraińska elektryczna ciężarówka zainteresowała kontrahentów z Danii

Ukraińska elektryczna ciężarówka zainteresowała kontrahentów z Danii
Duńska firma Banke Electromotive ogłosiła, że zamierza rozszerzyć współpracę z fabryką „Bohdan Motors” po otrzymaniu wyprodukowanej przez przedsiębiorstwo elektrycznej ciężarówki.

 

Poinformowano o tym na stronie internetowej firmy samochodowej „Bohdan”.

„Duńska firma Banke Electromotive zamierza poszerzyć współpracę z łuckim przedsiębiorstwem państwowym »Zakład montażu samochodów nr 1Bohdan Motors«, ponieważ jest zadowolona z jakości wykonanego na jej zlecenie samochodu elektrycznego ERCV27. Oświadczył o tym szef Banke Electromotive Rasmus Banke podczas prezentacji ciężarówki w dniu 22 listopada” - czytamy w komunikacie.

Szef duńskiej spółki poinformował o planach poszerzenia przedstawicielstwa na Ukrainie, aby realizować nowe projekty z „Bohdan Motors”.

„Widziałem wielu bardzo zmotywowanych ludzi, z dużą wiedzą, w szczególności w inżynierii. Dlatego będziemy mieć możliwość rozszerzać tu biuro w rekordowym czasie. Chcemy rozszerzyć naszą działalność na Ukrainie i naszą współpracę z »Bohdan Motors«. Uważam, że ten region będzie miał wielkie możliwości w przyszłości — w przemyśle motoryzacyjnym i w ogóle” - powiedział Rasmus Banke.

Podkreślił, że po certyfikacji samochodów elektrycznych ERCV27, ich produkcja będzie kontynuowana na Ukrainie, w łuckiej fabryce „Bohdan Motors”.

Firma „Bohdan” zaprezentowała 22 listopada pierwszy ukraiński w pełni elektryczny samochód, wykonany dla duńskiej firmy Banke Electromotive. Elektryczna ciężarówka ERCV27 przeznaczona jest do zmechanizowanego załadunku odpadów stałych. Będzie ona działać w miastach Unii Europejskiej. Po zakończeniu certyfikacji w Danii rozpocznie się masowa produkcja ERCV27 w ramach dużego kontraktu z duńską firmą.

Ciężarówka ERCV27 jest w stanie rozwijać prędkość do 80 km/h. Zasięg na jednym ładowaniu akumulatorów przy pełnej dopuszczalnej masie wynosi 220 km, a okres użytkowania — 12 lat. Samochód jest wyposażony w hybrydową wentylację, ogrzewanie wodne, system monitoringu i klimatyzację.

Artykuły powiązane