Ukraina i Polska zaczynają szeroką "tekstylną" współpracę

Ukraina i Polska zaczynają szeroką "tekstylną" współpracę
Kijów i Warszawa mają znaczny potencjał dla rozwoju współpracy w przemyśle tekstylnym, a w szczególności w branży mody.

 

Powiedzieli o tym na piątkowej konferencji prasowej w centrum wystawienniczym Ptak Warsaw Expo przedstawiciele ukraińskiej branży mody, informuje własny korespondent Ukrinformu.

"Ukraina i Polska zaczynają nową drogę do wzajemnie korzystnej współpracy. Nasz pokaz designerskiej odzieży - to okazja, aby pokazać, że Ukraina jest różna i jest gotowa do współpracy" - powiedziała prezes Narodowego Partnerstwa w Przemyśle Lekkim Holda Wynohradska.

Jej zdaniem, w Polsce niezbyt jest znana odzież od ukraińskiego producenta, a więc pokaz "Wycieczka po Ukrainie na wybiegu" jest doskonałą okazją, aby to zmienić. Poinformowała, że podczas pokazu zaprezentowano odzież 12 projektantów ze wszystkich regionów Ukrainy.

Prezes Zarządu Ptak Holding Nina Ryszka podkreśliła, że fakt nawiązania szerokiej współpracy w przemyśle włókienniczym między Ukrainą i Polską jest bardzo pozytywny, i nie tylko w tej branży.

"To bardzo ważny moment, ponieważ targi tekstyliów w Warszawie odbywają się już po raz piąty, i podczas jubileuszowej wystawy rozpoczynamy współpracę z przedstawicielami ukraińskiego świata mody" - powiedziała Ryszka.

Zastępca prezesa Polsko-Ukraińskiej Izby Gospodarczej Ołeh Dubisz zwrócił uwagę, że w centrum handlowym współpracy z Polską Ukraina jawi się jako mniejszy partner. Dlatego konieczne jest poszukiwanie nowych form współpracy między krajami.

"Pokaz ukraińskiego świata mody jest pierwszym krokiem demonstracji ogromnego potencjału, który ma współpraca Ukrainy z Polską. Podobne działania będą przyczyniać się do wzajemnego rozwoju inwestycji", - powiedział Dubisz.

Po zakończeniu pokazu mody odbyło się ukraińsko-polskie forum biznesowe pod nazwą "Możliwości partnerstwa i wzajemnie korzystnej współpracy w przemyśle lekkim".

Artykuły powiązane