Ukraińscy projektanci otworzą w Polsce sklep odzieżowy

Ukraińscy projektanci otworzą w Polsce sklep odzieżowy
Ukraińscy producenci odzieży planują otworzyć na początku przyszłego roku sklep w Łodzi.

 

Poinformowała o tym w wywiadzie dla Ukrinformu prezes Krajowego Partnerstwa Branżowego Przemysłu Lekkiego Ukrainy Hołda Wynohradśka.

„Na początku lutego w Łodzi planujemy otworzyć wspólny sklep ukraińskich producentów. Będzie znajdować się on w największym w Europie Środkowej Centrum Handlowym PTAK” - zawiadomiła Wynohradśka.

Jej zdaniem, otwarcie tego sklepu to „strategiczna trampolina” dla opanowania przez ukraiński przemysł odzieżowy zachodnich rynków. Początkowo w sklepie będzie można kupić ubrania 15 ukraińskich producentów, w przyszłości asortyment będzie poszerzany.

„To wielka eksportowa platforma, która w przyszłości pozwoli, po pierwsze, nauczyć się ukraińskim producentom oficjalnego eksportu. Po drugie, pokaże to Polakom, że Ukraina jest różnorodna i jesteśmy gotowi do współpracy w nowym kontekście” - podkreśliła Wynohradśka.

Zaznaczyła, że współpraca z polskimi partnerami jest korzystna dla obu stron, ponieważ polscy producenci tkanin zostaną zaproszeni na Ukrainę na ogromny międzynarodowy hub przemysłu lekkiego, gdzie będą producenci z różnych krajów świata.

Jak informowaliśmy, Ukraina i Polska zaczynają szeroką "tekstylną" współpracę.

Artykuły powiązane