Z powodu wojny handlowej dopuszcza się zakazu produkcji iPhone'ów w Chinach

Z powodu wojny handlowej dopuszcza się zakazu produkcji iPhone'ów w Chinach
Większość smartfonów Apple produkowane jest w CHRL.

 

Dostawcy Apple Inc. mogą przenieść produkcję smartfonów iPhone z Chin do innych krajów w przypadku, gdy opłaty USA za import telefonów z Chin wzrosną do 25% - pisze agencja Bloomberg.

Jak wiadomo, większość iPhone’ów produkowane jest w Chinach; robi to Hon Hai Precision Industry Co. (Foxconn), a następnie dostarcza je do różnych krajów świata.

Należy nadmienić, że Trump poinformował o postępie w stosunkach między USA i Chinami. Na szczycie G20 w Buenos Aires obaj przywódcy zgodzili się na rozejm w wojnie handlowej. Trump i Xi Jinping uzgodnili od 1 stycznia 2019 r pozostawienie ceł handlowych na poziomie roku 2018. Wzrost ceł zamrożono na 90 dni.

Od 24 września w USA wprowadzono 10% cła na chińskie towary na kwotę 200 miliardów dolarów rocznie i uprzedzili o tym, że opłaty wzrosną do 25% od 1 stycznia 2019 roku, jeśli Pekin nie pójdzie na ustępstwa. Jednocześnie nowe cła na amerykańskie towary na sumę 60 mld dolarów zaczęły obowiązywać w Chinach. Wcześniej strony wzajemnie wprowadziły cła na produkty o wartości 50 miliard dolarów. Wojna handlowa rozpoczęła się wiosną tego roku, gdy Waszyngton podjął decyzję, aby podnieść cła na aluminium i stal z wielu krajów, w tym z Chin.

Artykuły powiązane