Wskazano najbardziej poszukiwane ciężarówki na rynku ukraińskim

Wskazano najbardziej poszukiwane ciężarówki na rynku ukraińskim
Według AUTO-Consulting, na Ukrainie w listopadzie 2018 roku rynek samochodów ciężarowych o masie powyżej 3,5 t wzrósł o 18,5% w porównaniu z analogicznym miesiącem roku 2017.

 

W sumie od stycznia do listopada rynek samochodów ciężarowych na Ukrainie wzrósł o 21,5% w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku.

Segment samochodów ciężarowych o masie 3,6-8 t w listopadzie wzrósł od razu o 74%, a samochodów ciężarowych o masie powyżej 16 t – o 11%. Liderem segmentu samochodów ciężarowych o masie 3,6-8 t w listopadzie został IVECO, segmentu 8-16 t — MAZ, a w segmencie ciężkich samochodów ciężarowych — Mercedes-Benz.

Na sprzedaż IVECO i MAZ w końcu pozytywny sposób zaczęło wpływać adaptowanie pod własne podwozia specjalnych nadbudówek. Jednak konkurenci nie śpią — również chcą sprzedawać swoje samochody, oczywiście w jak największych ilościach. Uwagę zwracają na siebie chińskie ciężarówki Dayun. W listopadzie zajęły 4 miejsce w segmencie maszyn o masie 8-16 tym. Dla liderów rynku powinno stać się to dzwonkiem alarmowym.

Artykuły powiązane