Szczepy marihuany popularne w polsce
Polska

Ciekawe szczepy i nasiona do uprawy konopi indyjskich w Polsce

Konopie indyjskie doceniane są głównie przez swoje psychoaktywne działanie i wykorzystywane do produkcji narkotyków. Rośliny te znane są już od tysiącleci i niektóre z odmian uznawane są za klasyczne. Ilość znanych odmian konopi indyjskich może przyprawić was o zawrót głowy, a ciągle opracowywane są nowe odmiany. Przygotowaliśmy dla was listę dziesięciu odmian cieszących się największą popularnością wśród hodowców i konsumentów.

1. Amnesia Haze

Amnesia Haze jest bez wątpienia jest najpopularniejszą odmianą konopi indyjskiej na świecie. Odmiana ta jest hybrydą powstałą ze szczepów Thai, Hawaiian i Afghani. Amnesia Haze wielokrotnie nagradzana była na festiwalach konopnych i zdobyła pierwsze miejsce na Cannabis Cup w 2004r i 2012r. Zawartość THC w tej odmianie wynosi zazwyczaj 20%-25%.

Rośliny z tej odmiany wyróżniają się gęstymi i zbitymi kwiatami, a topy mają owalny kształt. Kwiaty podczas rozkwitu wytwarzają słodki cytrusowy zapach, ale można wyczuć także lekki zapach pieprzu, co kojarzone jest z odmianami haze.

Dym powstający podczas palenia charakteryzuje się gładkim smakiem i cytrusowym aromacie. Amnesia Haze znana jest z tego że zapach dymu utrzymuje się w powietrzu przez długi czas.

Efekty po paleniu Amnesi pojawiają się bardzo szybko, wywołując natłok myśli i uczucie euforii. Haj określany jest jako relaksujący i przyjemny. Amnesia Haze może być dobrym wyborem dla osób zmagających się ze stresem i lękami. Odmiana ta znana jest także silnym stymulatorem apetytu, co może być pomocne w zaburzeniach odżywiania,

Odmiany tej powinny unikać osoby które nigdy wcześniej nie próbowały marihuany. Duża zawartość THC działa bardzo pobudzająco i psychoaktywnie, co u niedoświadczonych użytkowników może zakończyć się bad tripem.

Uprawa Amnesia Haze

Amnesia Haze przeznaczona jest do uprawy indoor, jak i outdoor. Gatunek ten odznacza się dużym plonem przy niewielkich rozmiarach rośliny.

W uprawie indoor rośliny osiągają 80 do 150 cm wysokości. Po około 63-77 dniach rośliny są gotowe do zbioru i zapewniają 600 -700 g/m². W uprawie indoor polecane jest stosowanie treningu LST w celu zwiększenia plonów.

W uprawie outdoor Amnesia osiąga około 2m wysokości i plony w wysokości 700-800 g/m². Pełną dorosłość osiągają po około 70-84 dniach. W uprawie outdoor polecane jest korzystanie z treningu HST, co znacznie zwiększy plony.

Amnesia Haze
Moc20%-25% THC
WzrostIndoor: 80-150 cm Outroor: do 2 m
PlonIndoor: 600-700 g/m² Outdoor: 700-800 g/m²
UprawaIndoor lub Outdoor
Czas wzrostu63-84 dni

Więcej o Amnesia Haze dowiecie się tutaj:

2. Haze Berry

Haze Berry doceniany jest głównie ze względu na smak oraz dużą zawartość THC. Odmiana ten powstał ze skrzyżowania Super Silver Haze i oryginalnej Blueberry. Zawartość THC w tej odmianie wynosi zazwyczaj 20%. Odmiana ta jest bardzo często wykorzystywana w nowoczesnej medycynie,

Odmiana ta nie produkuje dużych pąków. Jej kwiaty są średniej wielkości i rosną w gęstych skupiskach. Charakterystyczną cechą tej odmiany jest fioletowy kolor i duża ilość produkowanej żywicy. Podczas rozkwitu kwiaty wydzielają słodki zapach jagód i koszonej trawy.

Dym podczas palenia jest delikatny i nie wywołuje uczucia drapania. Zapach dymu określany jest jako jagodowy z nutami pieprzu.

Efekty po paleniu Haze Berry pojawiają się stosunkowo szybko. Początkowo efekty te określane są jako energetyzujące i pobudzające. Większa dawka Haze Berry przynosi relaksujący i euforyczny haj. Haze Berry może być dobrym wyborem dla osób chcących pobudzić swoją kreatywność lub spędzić czas ze znajomymi. Odmiana ta często spożywana jest na imprezach i festiwalach. Zbyt duża dawka tej odmiany może prowadzić do bardzo nieprzyjemnych bad tripów.

Odmiana ta polecana jest początkującym, jak i doświadczonym użytkownikom marihuany.

Uprawa Haze Berry

Haze Berry nadaje się do uprawy indoor jak i outdoor. Z uwagi na swój niewielki rozmiar, sprawdzi się w profesjonalnych growboxach, ale także tych zrobionych własnoręcznie -> https://hemplo.pl/uprawa/marihuany/wybor-i-budowa-growboxa/ Odmiana ta charakteryzuje się zaskakująco dużym plonem, przy niewielkich rozmiarach dorosłej rośliny. Hodowcy cenią ją także przez unikalny kolor i zapach kwiatów.

W uprawie indoor roślina osiąga pełną dorosłość w czasie 63-70 dni. Wysokość na jaką wzrasta ta odmiana to jedynie 60 do 100 cm, co doceniane jest w dyskretnych plantacjach. Wielkość plonów w uprawie indoor wynosi zazwyczaj 520 do 580 g/m². W celu zwiększenia plonów zalecany jest trening LST i HST.

Uprawa outdoor jest bardziej czasochłonna, jednak skutkuje większym plonem. Rośliny te w warunkach naturalnych osiągają pełną dorosłość po około 70-77 dniach i dorastają nawet do dwóch metrów. Wielkość plonów w uprawie outdoor wynosi aż 650 g/m²

Haze Berry
Moc20% THC
WzrostIndoor: 60-100 cm Outroor: do 2m
PlonIndoor: 520-580 g/m² Outdoor: 700-800 g/m²
UprawaIndoor lub Outdoor
Czas wzrostu63-77 dni

Więcej o Haze Berry dowiecie się tutaj:

3. Strawberry Cough

Strawberry Cough jest odmianą hybrydową powstałą z połączenia Sativa i Indica. Odmiana ta charakteryzuje się bardzo silnym działaniem i przyjemnym truskawkowym smakiem. Nazwa „Strawberry Cough” (Truskawkowy kaszel) wywodzi się od tego, że podczas palenia tej odmiany może dość do wystąpienia kaszlu nawet u zaawansowanych palaczy. Zawartość THC w tej odmianie wynosi zazwyczaj 12%.

Odmiana ta produkuje sporą ilość pąków. Kwiaty mają kształt stożka, a pąki są długie, zbite i zwarte, co ułatwia ich późniejsze przycinanie. Pąki pokrywają się dużą ilością żywicy, co doceniane jest przez producentów haszyszu. Atrakcyjną cechą tej odmiany jest lekko fioletowa barwa kwiatów i ich truskawkowy zapach. Podczas rozkwitu rośliny wyczuwalny jest intensywny zapach truskawek, cytrusów, koszonej trawy i przyprawy korzennej. Odmiana ta bogata jest w terpeny, które wpływają na odczucia podczas palenia.

Dym powstający podczas palenia tej odmiany określany jest jako orzeźwiający, drapiący i lekko truskawkowy.

Efekty po paleniu Strawberry Cough opisywane są jako energetyczne, pobudzające kreatywność, łagodzące stres i niepokój. Jej działanie przeciw lękowe doceniane jest głównie przez użytkowników medycznej marihuany. Spożycie większej ilości tej odmiany skutkować będzie euforycznym i relaksującym hajem trwającym kilka godzin.

Odmiana ta polecana jest tym, którzy chcą pobudzić swoją kreatywność lub spędzić miłe chwile z przyjaciółmi.

Uprawa Strawberry Cough

Strawberry Cough idealnie nadaje się do uprawy indoor, jednak nie nadaje się do uprawy outdoor w chłodniejszych klimatach. Odmiana ta podatna jest na porażenie pleśnią i grzybami, dlatego doświadczeni hodowcy odradzają uprawę outdoor.

Strawbery Cough w uprawie indoor osiąga pełną dorosłość po około 63-77 dniach i osiąga wzrost 100-180cm.

Odmiana ta pozwala uzyskać średnio 400g/m² , jednak przez zastosowanie treningu HST lub LST można uzyskać nawet 500gm².

Strawberry Cough
Moc12% THC
WzrostIndoor: 100-180 cm
PlonIndoor: do 400 g/m²
UprawaIndoor
Czas wzrostu63-77 dni

Więcej o tej odmianie dowiecie się tutaj:

4. Moby Dick

Moby Dick jest jedną z najsilniejszych odmian konopi. Odmiana ta powstała ze skrzyżowania White Widow z Haze XXL. Moby Dick jest odmianą automatyczną, która wytwarza bardzo duże ilości topów pokrytych żywicą. Stężęnie THC w tej odmianie wynosi zazwyczaj 21%. Odmiana Moby Dick wielokrotnie nagradzana była na festiwalach takich jak Summer Cup i Copa del Plata.

Odmiana ta wytwarza dużą ilość średniej wielkości pąków pąków. Kwiaty tej odmiany mają owalny kształt, a pąki są bardzo zbite i zwarte, co ułatwia ich dalszą obróbkę. Odmiana ta nie wyróżnia się wyglądem, jednak prawdziwi koneserzy cenią sobie jej działanie. Podczas rozkwitu rośliny wyczuwalny jest słodki i ziemisty zapach.

Dym powstający podczas palenia tej odmiany określany jest jako delikatny, cytrusowy, a czasem sosnowy.

Efekty występujące po paleniu tej odmiany opisywane są jako relaksujące, odprężające i psychodeliczne. Haj utrzymuje się długo. Spożycie dużej ilości tej odmiany skutkować będzie „ciężkim” hajem podczas którego może dojść do green outu. Doświadczeni użytkownicy polecają palenie małych ilości tej odmiany, ze względu na jej moc. Odmiana ta bardzo pobudza apetyt, co wykorzystywane jest w leczeniu zaburzeń odżywiania.

Odmiana ta polecana jest tym, którzy chcą zrelaksować się po ciężkim dniu i zredukować skutki stresu.

Uprawa Moby DIck

Moby Dick przeznaczony jest do uprawy indoor, jak i outdoor. Odmiana ta doceniana jest głównie przez duży plon i szybki wzrost rośliny. Rośliny te są wyjątkowo odporne na pleśń, grzyby i szkodniki, co znacząco ułatwia uprawę.

W uprawie indoor roślina osiąga pełną dorosłość w ciągu 60-70 dni. Roślina dorasta do 100–150 cm wysokości, a wydajność w tym typie uprawy wynosi zazwyczaj 650 g/ m².

Uprawa outdoor tej odmiany jest o wiele bardziej wymagająca. Moby Dick najlepiej rozwija się w klimacie śródziemnomorskim. Rośliny w warunkach naturalnych osiągają pełną dorosłość w ciągu 70-80 dni, a wydajność uprawy wynosi zazwyczaj 1500 g/m². W naturalnych warunkach odmiana ta dorasta nawet do dwóch metrów.

Moby Dick
Moc21% THC
WzrostIndoor: 100-150 cm Outdoor: do 2 m
PlonIndoor: do 650 g/m² Outdoor: do 1500 g/m²
UprawaIndoor i Outdoor
Czas wzrostu60-80 dni

Więcej o tej odmianie dowiecie się tutaj:

5. Green Crack

Green Crack powstał ze skrzyżowania odmiany Skunk#1 i bliżej nieznanej odmiany Indica. Twórcą tej odmiany jest znany grower Cecil C, który początkowo nazwał ją Cush, jednak jej obecna nazwa pochodzi od znanego rapera Snoop Dogga. Odmiana ta znana jest ze swojego silnego euforycznego działania. Green Crack często obecny jest na imprezach i festiwalach, bo nie wywołuje uczucia zmęczenia i znużenia. Odmiana ta bogata jest w THC, którego stężenie wynosi zazwyczaj 20%, co doceniane jest przez wielu miłośników zielonych wrażeń. Green Crack wykorzystywany jest także w leczeniu depresji i zaburzeń odżywiania. Odmiana ta polecana jest początkującym growerom, ze względu na łatwość uprawy.

Green Crack wytwarza dużą ilość małych i zbitych pąków, a kwiaty mają owalny kształt. Odmiana ta produkuje duże ilości żywicy, co niewątpliwie polepsza jej smak i zapach. Duża ilość żywicy na kwiatach doceniana jest szczególnie przez wytwórców haszyszu. Rozkwitająca roślina rozsiewa przyjemny owocowy zapach, który przypomina ananasa, mango, a niekiedy przyprawy korzennej. Jest to odmiana, którą niewątpliwie doceni każdy koneser.

Dym powstający po paleniu tej odmiany jest łagodny, lekki, o cedrowym zapachu i smaku. Ze względu na dużą zawartość THC dym potrafi podrażniać gardło i wywoływać kaszel.

Haj występujący po tej odmianie jest bardzo mocny. Przy mniejszych dawkach Green Crack wywołuje radość, poprawia humor i koncentrację. Większa dawka tej odmiany potrafi wywoływać przytłaczający haj, dlatego polecana jest głównie doświadczonym użytkownikom. Odmiana ta często wykorzystywana jest w lecznictwie depresji, zaburzeń nastroju i problemów z apetytem.

Uprawa Green Crack.

Green Crack jest bardzo prosta w uprawie i poradzi sobie z nią nawet początkujący grower. Odmiana ta przeznaczona jest do uprawy indoor, jak i outdoor. Green Crack cechuje się szybkim wzrostem, dużym plonem i odpornością na pleśnie. Szybki wzrost tej odmiany pozwala zebrać plony nawet trzy razy w ciągu roku.

W uprawie indoor roślina osiąga pełną dorosłość w ciągu 60-65 dni i dorasta 70-120 cm. Wydajność tej odmiany jest zaskakująco duża i wynosi 400-600 g/m². Możliwe jest zwiększenie plonów przez stosowanie treningu LST i HST.

Uprawa outdoor tej odmiany jest problematyczna, ponieważ Moby Dick rozwija się się najlepiej w klimacie śródziemnomorskim. W warunkach naturalnych odmiana ta osiąga dorosłość w ciągu 70-90 dni i osiąga nawet dwa metry. Wydajność rośliny w naturalnych warunkach wynosi zazwyczaj 600-700 g/m².

Green Crack
Moc20% THC
WzrostIndoor: 70-120 cm Outdoor: do 2 m
PlonIndoor: do 400-600 g/m² Outdoor: 600-700 g/m²
UprawaIndoor i Outdoor
Czas wzrostu60-65 dni

Więcej o tej odmianie dowiecie się tutaj:

6. Jack the Ripper

Jack the Ripper był XIX seryjnym mordercą. Nazwa tej odmiany nie jest przypadkowa. Każdy kto spróbował tej odmiany potwierdza jej zabójcze efekty. Odmiana ta powstała ze skrzyżowania Jakc’s Cleaner ze Space Queen. Odmiana ta może pochwalić się wysoką zawartością THC sięgającą nawet 20%. Ze względu na swoje właściwości terapeutyczne powszechnie wykorzystywana jest w medycynie. Odmiana ta zaliczana jest do roślin auto kwitnących, co sprawia że idalnie nadaje się dla początkujących growerów. Szczep ten dziewięciokrotnie nagradzany był na festiwalu Cannabis Cup.

Jack the Ripper wytwarza dużą ilość kwiatów, jednak nie są one imponujące.. Topy tej odmiany są stosunkowo małe, zbite, o owalnym kształcie. Charakterystyczną cechą tej odmiany jest bardzo duża ilość żywicy. Młode kwiaty pokryte żywicą wyglądają, jakby całkowicie obtoczone w cukrze. Kwitnąca roślina rozsiewa przyjemny cytrynowy zapach, który jest dosyć intensywny.

Dym powstający podczas palenia opisywany jest jako ciężki, gryzący, wysuszający usta i oczy. Zapach dymu porównywany jest do przyprawy korzennej i koszonej trawy z lekką cytrusową nutą.

Haj po paleniu tej odmiany opisywany jest jako energetyzujący i euforyczny, jednak ze względu na wysoką zawartość THC może wystąpić uczucie niepokoju i paranoi. Odmiana ta polecana jest głownie tym, którzy chcą złagodzić ból, poprawić swoje samopoczucie i zrelaksować się po ciężkim dniu. Ogólne wrażenia płynące z palenia tej odmiany można określić jako terapeutyczne i relaksujące.

Uprawa Jack the Ripper

Jack the Ripper idealnie nadaje się na uprawę domową, jak i zewnętrzną. Odmiana ta cechuję się szybkim czasem wzrostu i dużą odpornością na niekorzystne warunki uprawy.

Odmiana ta w uprawie indoor osiąga dojrzałość w ciągu 60-70 dni i wzrasta na wysokość 60-90 cm. Wydajność tej odmiany wynosi zazwyczaj 300-350 g/m². Wielkość plonów można zwiększyć stosując odpowiedni trening.

Uprawa w warunkach naturalnych roślina rozwija się dłużej, jednak warto uzbroić się w cierpliwość. Roślina w uprawie outdoor wzrasta na wysokość 80-100 cm. Pełną dorosłość osiąga po 70-80 dniach, a plony wynoszą zazwyczaj 400-450 g/m².

Jack the Ripper
Moc17%-20% THC
WzrostIndoor: 60-70 cm Outdoor: do 1 m
PlonIndoor: 300-350 g/m² Outdoor: 400-450 g/m²
UprawaIndoor i Outdoor
Czas wzrostu60-80 dni

Więcej o tej odmianie dowiecie się tutaj:

8. O. G Kush

O.G Kush to jedna z najstarszych i najbardziej kultowych odmian na świecie. Odmiana ta powstała we wczesnych latach 90′ na Florydzie ze skrzyżowania Emerald Triangle i Hindu Kush. Za twórcę tej odmiany uważa się znanego breedera Josha Del Rosso. Wiele osób uważa że skrót O.G pochodzi od „Ocean Grown”, co miało podkreślać kalifornijskie pochodzenie tej odmiany, jednak skrót ten oznacza „Original Gangster”. Nazwa ta wywodzi się od działalności gangu „Crips” u wybrzeży Kaliforni. W latach 90′ członkowie tego gangu uważani byli za swego rodzaju celebrytów. O.G Kush zaliczany jest do odmian mocnych, a zawartość THC może sięgać nawet 25%. Odmiana ta wielokrotnie nagradzana była na festiwalach konopnych, jednak jej największym osiągnieciem jest zajęcie pierwszego miejsca na prestiżowej liście HighTimes.

O.G Kush wytwarza szerokie i gęste kwiaty, w kolorze limonki. Kwiaty są stosunkowo małe i bardzo zbite, co ułatwia ich dalszą obróbkę. Topy pokrywają się dużą ilością brązowej żywicy. Rozkwitające kwiaty rozsiewają silny zapach, który określany jest jako ziemisty, lekko sosnowy, pieprzowy i cytrynowy.

Dym powstający podczas palenia tej odmiany jest bardzo intensywny, a takżę mocny. Jego zapach określany jest jako ziemisty, trawiasty, lekko cytrynowy, a czasem pieprzowy. Zapach dymu utrzymuje się bardzo długo po paleniu.

Haj po paleniu O.G Kush przychodzi bardzo szybko i jest niesamowicie mocny. Określany jest jako lekko euforyczny, wyostrzający zmysły, rozluźniający i pobudzający. Ze względu na bardzo wysokie stężenie THC odmiana ta może sprzyjać występowaniu uczuciu paranoi, stanów lękowych i green outu. Odmiana ta polecana jest głównie doświadczonym użytkownikom, którzy chcą zrelaksować się po ciężkim dniu.

Uprawa O. G Kush

Szczep O.G Kush (znajdziesz go na hemplo.pl) jest jedną z najłatwiejszych w uprawie odmian konopi. Roślina ta w początkowych fazach wzrostu wygląda na mierną i przerzedzoną, jednak z czasem rozwija się coraz lepiej. Odmiana ta nadaje się do upraw domowych i upraw w warunkach naturalnych

Odmiana ta w uprawie indoor osiąga dojrzałość w ciągu 60-70 dni i wzrasta na wysokość 50-100 cm. Wydajność tej odmiany wynosi zazwyczaj 300-400 g/m². Wielkość plonów można zwiększyć stosując podstawowy trening LST i HST.

Uprawa w warunkach naturalnych roślina rozwija się znacznie dłużej, jednak wytwarza więcej kwiatów. Roślina w uprawie outdoor wzrasta na wysokość 80-120 cm. Pełną dorosłość osiąga po 70-80 dniach, a plony wynoszą zazwyczaj 400-450 g/m².

O.G Kush
Moc20%-25% THC
WzrostIndoor: 50-100 cm Outdoor: do 1.2 m
PlonIndoor: 300-400 g/m² Outdoor: 400-450 g/m²
UprawaIndoor i Outdoor
Czas wzrostu60-80 dni

Więcej o tej odmianie dowiecie się tutaj:

9. AK-47

AK-47 jest odmianą hybrydową. Pomimo groźnej nazwy, odmiana ta wywołuje bardzo łagodny haj. Odmiana ta powstała z mieszaki czterech innych odmian- South American, Mexican, Thai i Afghani. Twórcą tej klasycznej odmiany jest holenderski breeder Serious Seeds. Odmiana powstała w latach 70′, jednak dopiero w 1999 roku odmiana poddana została feminizacji. Od lat odmiana nagradzana jest na festiwalach i konkursach konopnych. AK-47 zaliczana jest do odmian mocnych i zawiera zazwyczaj 19% THC.

AK-47 jest odmianą, która wytwarza imponująco duże i gęste kwiaty. Topy mają owalny i podłużny kształt. Odmiana ta wytwarza stosunkowo dużo żywicy, która pokrywa kwiaty w całości. Rozkwitające kwiaty rozsiewają przyjemny cytrusowy zapach z nutami przyprawy korzennej. Zapach ten wyczuwalny jest szczególnie mocno w poprawnie wysuszonej marihuanie.

Dym powstający podczas palenia AK-47 jest bardzo mocny i intensywny. Zapach dymu określany jest jako cytrusowy, ziemisty, lekko trawiasty i pieprzowy. Zapach dymu utrzymuje się w pomieszczeniu przez długi czas, co jest uważane za wadę tej odmiany.

Haj po paleniu AK-47 przychodzi bardzo szybko, niekiedy już po trzech buchach. Określany jest jako uspokajający, rozluźniający i kojący. Duże stężenie THC może wywoływać nieprzyjemne efekty, takie jak: paranoja, uczucie lęku, nudności i zaburzenia oddychania. Odmiana ta polecana jest głównie zaawansowanym użytkownikom, którzy chcą się zrelaksować, złagodzić ból i poprawić jakość snu. Odmiana ta często wykorzystywana jest w leczeniu bóli

Uprawa AK-47

AK-47 od lat była pierwszym wyborem hodowców preferujących metodę indoor, jednak odmiana ta nadaje się także na outdoor. Odmiana ta cechuje się bardzo szybkim czasem kwitnienia, co czyni ją idealną dla początkujących hodowców.

W uprawie indoor AK-47 osiąga pełną dorosłość w ciągu 60-70 dni i wzrasta na wysokość 80-150 cm. Wydajność w uprawie indoor wynosi zazwyczaj 425-475 g/m². Wydajność uprawy można zwiększyć poprzez stosowanie podstawowego treningu.

W uprawie outdoor odmiana ta osiąga pełną dorosłość w ciągu 70-80 dni i wzrasta na wysokość 160-190 cm. Wydajność w uprawie outdoor wynosi zazwyczaj 500-560 g/m². Wydajność uprawy można zwiększyć przez zastosowanie podstawowego treningu.

AK-47
Moc19% THC
WzrostIndoor: 80-150 cm Outdoor: do 1.9 m
PlonIndoor: 425-475 g/m² Outdoor: 500-560 g/m²
UprawaIndoor i Outdoor
Czas wzrostu60-80 dni

Więcej o tej odmianie dowiecie się tutaj:

10. Girl Scout Cookies

Girl Scout Cookies to odmiana hybrydowa, która powstała ze skrzyżowania Durban Poision i OG Kush. Słodka nazwa tej odmiany to jedynie pozory! Odmiana ta zawiera do 28% THC, co czyni ją jedną z najsilniejszych na rynku. Przez lata odmiana ta uważana była za jedną z najlepszych kalifornijskich odmian konopi. Obecnie nadal cieszy się wielką popularnością i uznaniem wśród hodowców na całym świecie. Odmiana ta wielokrotnie nagradzana była na festiwalach i konkursach konopnych za swoją moc i smak. Uprawa tej rośliny jest bardzo prosta i poradzi sobie z nią nawet niedoświadczony hodowca.

Girl Scout Cookies to odmiana, która rozwija duże, gęste i zwarte kwiaty. Topy są długie i podłużne, co znacznie ułatwia ich zbiór i obróbkę. W okresie dojrzewania kwiaty zmieniają kolor z zielonego na lekko pomarańczowy lub bordowy. Odmiana ta wytwarza średnie ilości żywicy, a rozkwitające kwiaty są nią lekko oszronione. Kwitnące kwiaty wydzielają złożony aromat z nutami cytryny, piżma, przyprawy korzennej i drzewa sandałowego. Zapach jest bardzo intensywny, co może być problematyczne w uprawach domowych. Intensywny zapach szczególnie wyczuwalny jest w dobrze wysuszonej marihuanie.

Dym powstający podczas palenia Girl Scout Cookies jest intensywny i aromatyczny. Zapach dymu określa się jako ciasteczkowy, słodki i lekko kwaśny. Zapach po paleniu nie utrzymuje się długo, co uważane jest za zaletę tej odmiany.

Haj po paleniu Girl Scout Cookies jest niezwykle mocny i następuje bardzo szybko. Odurzenie wyczuwalne jest już po kilku minutach od spożycia marihuany. Haj określany jest jako euforyczny, energetyzujący i uspokajający. Ze względu na duże stężenie THC odmiana ta może wywoływać efekty negatywne, takie jak: paranoja, lęk, trudności z koordynacją, zaburzenia mowy i nudności. Odmiana ta polecana jest głównie zaawansowanym użytkownikom.

Uprawa Girl Scout Cookies

Girl Scout Cookies idealnie nadaje się dla amatorów i profesjonalistów. Uprawa tej odmiany jest mało wymagająca, a sama roślina – niezwykle odporna. Odmiana ta nadaje się do upraw indoor i outdoor.

W uprawie indoor odmiana ta osiąga dorosłość w ciągu 50-60 dni i wzrasta na wysokość 90-120 cm. Wydajność w uprawie indoor wynosi zazwyczaj 500-540 g/m². Wydajność uprawy można zwiększyć poprzez stosowanie treningu LST i HST.

W uprawie outdoor Girl Scout Cookies osiąga pełną dorosłość w ciągu 60-70 dni i wzrasta na wysokość 100-170 cm. Wydajność w uprawie outdoor wynosi zazwyczaj 550-560 g/m². Wielkość plonów można zwiększyć przez zastosowanie treningu HST i LST.

Należy pamiętać o tym, że odmiana ta lubi wysokie stężenia substancji odżywczych. Rośliny te muszą być nawożone już od etapu wegetatywnego.

Girl Scout Cookies
Moc22%-28% THC
WzrostIndoor: 90-120 cm Outdoor: 100-170 cm
PlonIndoor: 500-540 g/m² Outdoor: 550-560 g/m²
UprawaIndoor i Outdoor
Czas wzrostu60-70 dni

Więcej o tej odmianie dowiecie się tutaj:

Wszystkie opisy odmian nasion konopi zostały napisane w oparciu o informacje znajdujące się na stronach internetowych producentów. Opisy nie mają na celu namawiania do łamania prawa obowiązującego na terenie Polski. Prawo w naszym kraju jednoznacznie wskazuje, że nie można sadzić nasion marihuany. Osoby niepełnoletnie proszone są o opuszczenie strony ze względów bezpieczeństwa i w celu uniknięcia nieporozumień. Prawo w Polsce dopuszcza posiadanie nasion marihuany w celach kolekcjonerskich, dlatego, że same pestki konopi nie posiadają substancji psychoaktywnych i nie są według prawa zakwalifikowane jako prekursor do tworzenia narkotyków