Społeczeństwo

Jaki kolor lamp będzie pasował w białej kuchni? Co wybrać?

Jeśli jesteś w trakcie urządzania lub remontowania swojej kuchni, zaczerpnij kilku wskazówek, które pomogą Ci wybrać ładne, dobre i praktyczne lampy. Oświetlenie kuchenne to uzupełnienie tego pomieszczenia, gra świateł i kolor, które możesz stworzyć. Biała kuchnia ma to do siebie, że nie stoją przed nią praktycznie żadne ograniczenia. To kolor, który lubi różnorodność – jasne i ciemne elementy dekoracyjne.

Zastanów się jakie lampy będą praktyczne w Twojej kuchni

Nie każdy typ lampy pasuje do tego pomieszczenia. Częstym wyborem są plafony, które równomiernie oświetlają całą przestrzeń wokół blatów kuchennych i mebli, a mniej praktyczne będą modele wiszące z kloszem, gdzie światło pada na niewielką przestrzeń poniżej lampy. Jeśli kupujesz modele szklane, postaw na te mleczne, które nie pochłoną zbyt wiele światła.

Jeśli Twoja kuchnia ma być jasna i praktyczna, postaw na:

  • dużą lampę sufitową lub kilka mniejszych, np. spoty czy tuby,
  • doświetl miejsca takie jak przestrzeń pomiędzy blatem, a szafkami wiszącymi. Wykorzystaj tutaj taśmy LED lub niewielkie kinkiety ścienne,
  • jeśli masz miejsce, postaw na lampy dekoracyjne, np. lampy wiszące nad stołem czy wyspą,
  • ciekawe i oryginalne lampy kuchenne

Biała kuchnia a kolor lamp i oświetlenia

Z białymi meblami w kuchni jest o tyle łatwo, że pasować będą do niej praktycznie wszystkie kolory lamp zaczynając na bieli, a kończąc na tych czarnych. Zastanów się co konkretnie chcesz w niej wyróżnić. Jeśli posiadasz piękny drewniany blat kuchenny w białym otoczeniu, nie przesadź ze zbyt ciemnym kolorem lampy.

Zobacz: Aranżacje drewnianych blatów w z białymi meblami kuchennymi

Jeśli blat jest jasny, ciekawym urozmaiceniem będą czarne kolory oświetlenia. Równie dobrze wkomponują się lampy w tym samym kolorze co blat. Jednak dla osób, które szukają urozmaiceń, przedstawiamy propozycje wiszących lamp miedzianych. Jeśli chcesz zobaczyć jak będą wyglądać w przykładowych aranżacjach, zajrzyj tutaj.

W przypadku bieli połączonej z czernią również nie będzie większego problemu. Te dwa kolory od zawsze chodzą ze sobą w duecie i idealnie do siebie pasują. To nowoczesne i ponadczasowe połączenie, które raczej nie prędko wyjdzie z mody i posłuży domownikom przez wiele następnych lat. Warto jednak zastanowić się nad tym, czy kolor ten będzie matowy czy też w połysku. Przedmioty połyskujące bardziej przykuwają uwagę.

Zobacz także aranżacje kilku wybranych lamp wiszących płaskich, które sprawdzą się nad stolami kuchennymi lub wyspami i blatami.

Pamiętaj, że nie ma prostych i łatwych rozwiązań jeśli chodzi o dobór oświetlenia. Zależeć on może od samego rozkładu pomieszczenia, tego jaka jest jego wielkość oraz czy jest połączona z jadalnią lub salonem. Czym bardziej jest ono skomplikowane, tym ciężej będzie zachować spójność i harmonię. https://lumigo.pl/