czwartek, 20 kwiecień 2017 10:09

Ukraiński minister ekonomiki wierzy w Balcerowicza

„Człowiek, który nic nikomu nie musi udowadniać, on już wszystkim udowodnił i pokazał, jak wyniki jego działalności odzwierciedliły się dziś w Polsce”, - powiedział minister o Balcerowiczu.

Minister polityki społecznej Andrij Rewa opowiedział, o czym dyskutował z przedstawicielem prezydenta w Radzie Ministrów Leszkiem Balcerowiczem. Minister powiedział serwisowi „112 Ukraina”, że Balcerowicz ma własną opinię, którą delikatnie przedstawia.

„Co do Leszka Balcerowicza, odbyliśmy z nim poważną dyskusję. To wspaniały człowiek, wybitny ekonomista. Człowiek, który nic nikomu nie musi udowadniać, on już wszystkim udowodnił i pokazał, jak wyniki jego działalności odzwierciedliły się dziś w Polsce. Chociaż nie jest tam zbyt popularny, jak i inni reformatorzy, to myślę, że każdy Polak w głębi duszy jest mu wdzięczny. Ale zawsze prowadziliśmy z nim dyskusje. Leszek to bardzo otwarty człowiek i przy tym, mając swoją opinię, bardzo delikatnie ją przedstawia. Rozmawiałem z nim teraz, że pierwsze rezultaty podniesienia płac na Ukrainie pokazały, że ten kurs był prawidłowy. Nie ma u nas wzrostu poziomu bezrobocia, nie zanotowano wzrostu szarej strefy. Ponadto, według ocen ekspertów szara strefa spadła o 5%. Było 40%, teraz spadła do 35%”, - powiedział Andrij Rewa.

Przypomnijmy, że Leszek Balcerowicz został przedstawicielem prezydenta w Radzie Ministrów Ukrainy. Balcerowicz, który był wicepremierem i ministrem finansów Polski w latach 1989-91 i 1997-2000 oraz prezesem Narodowego Banku Polskiego w latach 2000-2007, został mianowany także na stanowisko doradcy Prezydenta Ukrainy i współprzewodniczącego Zespołu Doradców Strategicznych ds. wspierania reform na Ukrainie.

 

Praca w Polsce