Polska: Rosja nie wypełnia porozumień pokojowych z Mińska. Nie ma o czym dyskutować - sankcje są potrzebne

Polska: Rosja nie wypełnia porozumień pokojowych z Mińska. Nie ma o czym dyskutować - sankcje są potrzebne
15 maja podczas spotkania szefów MSZ krajów UE w Brukseli ministrowie porozumieli się, że sankcje UE wobec państwa-okupanta, Rosji, które wygasają końcem lipca, należy utrzymać w mocy.
Oświadczył o tym na podstawie wyników wizyty szef Ministerstwa Spraw Zagranicznych Polski Witold Waszczykowski, pisze gazeta Rzeczpospolita.

"Była na ten temat rozmowa; w niektórych wypowiedziach przewijał się ten wątek jako temat, którego nie należy podejmować, bo porozumienia mińskie są niezrealizowane. W związku z tym większość tych, którzy się wypowiadali, zdecydowanie uznawało, że sankcje powinny być kontynuowane. Rosja jest państwem niekooperatywnym, nierealizującym porozumień mińskich, więc nie ma o czym dyskutować" - powiedział minister.

Przypomnijmy, że szef MSZ Pawło Klimkin po spotkaniu z kolegami z krajów UE poinformował wczoraj, że ministrowie poparli potrzebę wzmocnienia nacisków na Federację Rosyjską.

Prezydent RP Andrzej Duda oświadczył także, iż kraje NATO powinny zajmować jedną pozycję w stosunku do Rosji.

20 maja prezydent Petro Poroszenko uda się do Berlina na rozmowy z kanclerz Niemiec Angelą Merkel, gdzie najprawdopodobniej zostanie uzgodniony plan dalszych działań Ukrainy i sojuszników przeciwko rosyjskiej agresji.

Artykuły powiązane