Szef MSW Polski uważa, że przyjmowanie uchodźców jest gorsze od sankcji UE

Szef MSW Polski uważa, że przyjmowanie uchodźców jest gorsze od sankcji UE
Dla Polski lepiej będzie poddać się sankcjom UE, niż zgodzić się na przyjęcie uchodźców zgodnie z kwotami.
  Oświadczył o tym szef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Polski Mariusz Błaszczak, informuje Dziennik.pl.

"Dla Polski z całą pewnością byłaby gorsza zgoda na relokację uchodźców niż kary zapowiadane przez Unię Europejską " - stwierdził Błaszczak.

„Pamiętajmy o tym, że to jest problem zachodu Europy, dlatego że te państwa miały swego czasu kolonie. One korzystały z bogactwa Afryki czy Azji. To są rachunki, które były zaciągane przez tamte państwa, a dziś jest próba przerzucenia spłaty tych rachunków również na Polskę” - ocenił.

„Pamiętajmy o tym, co wydarzyło się na zachodzie Europy. Pamiętajmy o zamachach terrorystycznych - w zasadzie w większych państwach Unii Europejskiej są one, niestety, faktem - powiedział. -Pamiętajmy, że zaczynali właśnie od stosunkowo nielicznych społeczności muzułmańskich, które teraz są bardzo liczne”.

Przypomnijmy, że premier Polski Beata Szydłо oświadczyła, że rząd nie zgodzi się na to, aby kraje członkowskie UE były zmuszone do przyjmowania uchodźców.

Wniosek Beaty Szydło był reakcją na ultimatum Komisji Europejskiej postawione wobec krajów UE w kwestii przyjmowania uchodźców do czerwca według określonych kwot. Inaczej w stosunku do krajów, które nie udzieliły schronienia imigrantom, zostaną wszczęte procedury o naruszenie prawa UE.

Wprowadzenie kwot na przyjmowanie uchodźców, którzy nielegalnie przybyli do Włoch i Grecji, wobec wszystkich 28 krajów Unii Europejskiej zaproponowano w 2015 roku, w samym środku kryzysu migracyjnego.

Artykuły powiązane