Poroszenko prosi o utworzenie Ministerstwa Weteranów

Poroszenko prosi o utworzenie Ministerstwa Weteranów foto: president.gov.ua
Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko wystąpił z inicjatywą rozważenia możliwości utworzenia na Ukrainie Ministerstwa ds. Weteranów.

Powiedział on o tym podczas wizyty roboczej w Sumach w środę 12 lipca, poinformowało wydanie Ukraińska Prawda.

„Chcę zwrócić się do Rady Najwyższej Ukrainy i rządu z poleceniem przeanalizowania możliwości utworzenia ministerstwa weteranów, bo to właśnie na ich przykładzie należy wychowywać przyszłe pokolenia obrońców Ojczyzny”, – powiedział Poroszenko.

Według prezydenta Ukrainy, należy zrobić wszystko, co możliwe, aby weterani czuli się chronieni przez państwo.

„W ciągu 2,5 roku w ATO wzięło udział 300 tysięcy ukraińskich żołnierzy. Chcę podziękować każdemu weteranowi ATO”, – powiedział Poroszenko.

Poroszenko podkreślił, że z jego polecenia na całej Ukrainie są tworzone ośrodki pomocy uczestnikom ATO. Otworzył on taki w Sumach.

„Dziś otwieramy Centrum Pomocy Uczestnikom ATO dla 6 tysięcy uczestników działań z obwodu sumskiego. Centrum powinno jak najszybciej przywrócić naszych weteranów do normalnego życia i okazać im pomoc w rehabilitacji”, – powiedział prezydent.

Odsłonił on również w Sumach Kozacki Krzyż.

Ten pamiętny znak utworzono w pamięć o obrońcach Ukrainy. Symbol ten jest kopią obrazu z okładki Ewangelii, podarowanej przez atamana koszowego Siczy Zaporoskiej Petra Kalnyszewskiego Cerkwi Pustowijtiwśkiej.

Artykuły powiązane