Ukrainę zewnętrzny wróg nie zdoła pokonać, ale można ona doznać klęski od samej siebie — Donald Tusk

Ukrainę zewnętrzny wróg nie zdoła pokonać, ale można ona doznać klęski od samej siebie — Donald Tusk
Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk podczas szczytu Ukraina-UE-powiedział Ukraińcom, co trzeba zrobić, aby żaden wróg nie był w stanie ich pokonać

Serwis Delo.ua cytuje na swoich strona słowa Donalda Tuska:

"Razem możemy wiele osiągnąć, ale jesteśmy dopiero w połowie drogi. Jestem pewien, że jeśli dalej będziecie tak zdecydowani, odważni i konsekwentni, jakimi byliście wtedy na Majdanie.., jeśli jesteście w stanie wytrzymać ciężar reform i nie poddać się, to spełnicie swoje marzenia i osiągniecie swoje cele.

Dziś wyraźnie widać, że wrogowi zewnętrznemu nie dacie się pokonać. Jesteście zbyt silni. Ale możecie ponieść klęskę od samych siebie. Dlatego co by się nie działo powinniście być jednością i unikać konfliktów wewnętrznych.

Zawsze to powtarzałem swoim rodakom, gdy byłem premierem Polski i powtarzam teraz całej Europie. Możemy przezwyciężyć wyzwania obecnego czasu tylko jeśli się zjednoczymy. Nie ma nic gorszego niż rozpad wspólnoty z powodu współczesnych zagrożeń.

Tak, demokracja — to różnorodność poglądów i konkurencja, ale to także ciągłe poszukiwanie konsensusu. Dlatego wasze najważniejsze zadanie na dziś — budowa nowoczesnego państwa, które będzie dbać o swoich obywateli, będzie odporne na korupcję i będzie szanować najwyższe standardy życia publicznego.

Jeśli jesteście w stanie zdać ten egzamin, nikt i nic was nie pokona".

Artykuły powiązane